KADIN

Saçımı değiştirdim, mutluyum!

Saçımı değiştirdim, mutluyum!

Bu değişime bayıldım!

Merhaba,

Nasılsınız? Ben iyiyim, bir sonbahar çocuğu olarak çok mutluyum. Akrep burcu olanlar bilir, bizler sisli, puslu, ıslak havalara bayılırız. Biliyorsunuz, bu sonbahara özel bir beslenme programı ile başladım. Kilo vermeye devam ediyorum. Birlikte çalıştığım sağlıklı yaşam uzmanı Gül Kaynak, hayli disiplinli ve beni motive etmeye devam ediyor. Bir yandan da ondan çok güzel bilgiler alıyoruz. Önümüzdeki günlerde sağlıklı mutfak ile ilgili kendisiyle size özel bilgiler hazırlayacağız.

Bugün konumuz farklı. Laf aramızda, ben kuaföre gitmeyi hiç sevmem. Saçımı kendim keserim, kendim boyarım, insanların neden kuaförde saatler harcadığını anlamam. Ancak yıllardır aynı olan saçlarımın modelinden sıkıldım, bir de saçlarımı çikolata kahveye boyamama rağmen, herkes bana siyaha neden boyuyorsun diye soruyordu.
Ben de karşıma dünya çapında uzman, renk ve tasarım konusunda bilgili bir insan çıkmasına niyet ettim. Çok yüksek paralar harcamayacağım ancak beni anlayacak bir insanla buluşmaya niyet ettim. Ve bir gün Adnan Serter (http://studiokuafor.com) isimli bir imaj danışmanının çalışmalarına rastladım, hayran kaldım. Meğer bilenler bilir ve kendilerini çok severmiş. Kardeşimle birlikte randevu aldık ve gittik.

Benim derdim saçlarım ince oluşu, pek fazla kesime uygun olmaması, yüzüme tam olarak hangi rengin gittiğini bulamamış olmamdı. Kardeşim Gamze ise sarı saçlarının yeterince parlamadığını, cansız, mat göründüğünden yakınıyordu.

/

Öncelikle uluslararası alanda eğitim veren, kuaförlerin hocası Adnan Serter, yoğun seyahat programında, bizi davet etti. Ve beni tamamen değiştirdi. Bu değişimin videosunu sizler için hazırladık. Öncelikle Adnan Bey’i neden çok sevdiğimi size anlatayım. İnsanı dinliyor, anlamaya çalışıyor ve size rağmen değil, sizin gönlünüze göre en uygun seçimleri sıralıyor.

Örneğin, ben kısa saç sevmem ama herkes bana saçlarımı kestirmem, kahküllerimi uzatmam için baskı yapıp, duruyordu. Adnan Bey ise seçimlerime saygı duydu ve uzun saçın bir kadın için “pelerin” görevi yaptığını söyledi. Tıpkı bir koruyucu gibi. Uzun saçınıza istediğiniz modele sokarak, tüm havanızı değiştirebiliyorsunuz.

Saç rengimin yüzüm için koyu olduğunu söyledi Adnan Bey. Uzun zamandır kahverengiye boyadığım için koyu renk pigmentlerin saçta biriktiğini ve siyah gibi göründüğünü belirtti. Rengini biraz açtı. Biraz da kesti. Rengini açarken, klasik amonyaklı ürünleri sevmediğim için Beeplex denen yeni teknoloji bir protein kullandı. Videoda göreceksiniz, 2 saatin içinde, beni bambaşka biri yaptı, herkes bayıldı. Kadınlar kuaföre gidince, herkes sorar “sevgilin mi terk etti” diye, siz boş verin, kim ne derse desin, keyfinize bakın.

Adnan Serter, koyu renk saçların özellikle yüzde ince çizgiler belirdikten sonra, çizgileri daha fazla ortaya çıkardığını söyledi. Saç renginin, yüzümüzü daha genç ve daha yaşlı gösterebileceğini ve rengin çok dikkatli seçilmesi gerektiğini anlattı. Kahkülü çok fazla tavsiye etmedi. Kahkül yüzün biçiminin tamamen farklı algılanmasına sebep oluyormuş ama ben sevdiğim için, kahkülümü daha kalınlaştırarak, bu durumu yumuşattı.

Gelelim Gamze’nin röflelerine. Onun rengini çok uygun buldu. Sarı saç kullananların, yüze yansıyan ışık nedeniyle, kirpiklere maskara uygulamalarını ısrarla tavsiye etti. Gamzenin parlaklıkla ilgili çözümü yine Beeplex protein ile gerçekleşti.

/

Adnan Serter ile zaman zaman bir araya geleceğiz ve sorularınıza yanıt verecek. Ayrıca küçük yeğenlerim de yakında, çocuklar için modellik yapacak. Çocuk saçları ile ilgili bilgileneceğiz.

Hepinize muhteşem bir sonbahar diliyorum.

Sevgimle,
Ayşegül

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön