HABER

Sadece gülümseyen fotoğrafları kaldı

Sadece gülümseyen fotoğrafları kaldı

Uludağ Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan ve master yaparak üst düzey yönetici olmayı hayal eden 22 yaşındaki Bursalı Ayşegül Uçar, geç teşhis edilen kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Hayat dolu bir kız olan Ayşegül'den geriye, acılı bir aile, gözyaşlarına boğulan sevenleri ve birkaç gün önce kendi makinesiyle çektirdiği gülümseyen fotoğrafları kaldı.

Genç kızın ölümünden önce çalıştığı işyerindeki arkadaşlarıyla, "bir daha görüşemeyebiliriz " diyerek vedalaştığı da ortaya çıktı.

Ayşegül Uçar, geçen hafta mide bulantısı ve göğüs ağrısı şikayetiyle evinin yakınındaki sağlık ocağına gitti. Ancak, Uçar ile ilgilenen görevliler genç kızın kalp krizi geçirdiğini anlayamadı.

Kas gevşetici iğne yapılıp evine gönderilen Ayşegül Uçar, bir gün sonra yeniden fenalaşınca Bursa Devlet Hastasi'ne götürüldü. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan genç kız, hemen Yüksek İhtisas'a sevk edildi. Ancak, müdahale gecikince yoğun bakımdaki Ayşegül hayata veda etti.

Ayşegül'ün ölümü ailesi başta olmak üzere tüm yakınlarını ve sevenlerini gözyaşlarına boğdu. Cumhuriyet Caddesi'nde baharat firması sahibi olan babası Özcan Uçar, kızının çok başarılı bir öğrenci olduğunu belirterek, "Hala üniversiteden hocaları arıyor. Öldüğüne inanmıyorlar.

Bize "rahatsızlığı var mı" diye soruyorlar. Kızım da öleceğini hissetmişti. Çünkü çalışma arkadaşlarına "Ben gidiyorum, rahatsızlandım bir daha gelmeyeceğim" diye veda etmiş.

Bir sürü fotoğraf çekilmiş. Ondan sadece geriye hepsi gülerken çekilmiş fotoğrafları kaldı" dedi. Özcan Uçar, kızının güleryüzlü sevecen birisi olduğunu ifade ederek, "Yönetici olmayı hayal ediyordu. Çocukluğundan beri çalıştı, hep başarılı bir öğrenciydi.

Ben aileleri uyarmak istiyorum .Çocuklarında şikayet, gribal enfeksiyon, soğuk algınlığı olduğunda doktora görünsünler. Bu değişik organlara yansıyormuş. Diğer anne ve babaların yüreği yanmasın. İş yoğunluğundan dolayı rahatsızlanmıştı. Sağlık ocağı kas gevşetici vermişler. Ağrıları biraz gevşedikten sonra Devlet Hastanesi acile kaldırdık. Ancak kalp krizi geçirdiği tespit edilince Yüksek İhtisasa götürdük. Ancak kurtaramadık" diye konuştu.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön