HABER

Şadırvanda yaşam

KONYA (İHA) - Konya'da bir caminin şadırvanında kasalardan oluşturduğu yatakta yatan zihinsel özürlü Mustafa Sağlam, sıcak bir yuva istiyor.

Merkez Selçuklu İlçesi'nde yaşayan kimsesiz Mustafa Sağlam, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte, yattığı okul bahçesinden yakında bulunan Kılıçarslan Camii'nin şadırvanına taşındı. Şadırvanın içine meyve kasalarından kendisine göre bir yatak oluşturan Mustafa Sağlam, başına geçirdiği karton kutu ve üzerine giydiği kat kat ceketlerle soğuktan korunarak uyumaya çalışıyor. Komşularının ve çevredeki esnafların yardımıyla karnını doyuran Mustafa Sağlam, "Bana sıcak bir ev versinler yeter. Çevredeki insanların yardımıyla bir şeyler yiyorum. Son 3 aydır çok soğuk, üşüyorum o yüzden burada yatıyorum" dedi.

Kimsesi olmayan Mustafa Sağlam'ın, uzun yıllardır bu civarda yaşadığını belirten çevre sakinleri, "Daha önce okul duvarında, tuvalette yatıyordu. Şimdi ise caminin şadırvanında yaşıyor. Mustafa'ya yardım elinin uzanmasını istiyoruz. Biz kendimiz yardım ediyoruz ama yeterli olmuyor. Mustafa'nın ayakları mahvolmuş durumda. İnşallah yardımcı olurlar" şeklinde konuştu.

Camiye gelen cemaatin abdest aldığı şadırvandaki yatağında çeşmeden akan su sesleri içinde uyuyan Mustafa Sağlam'ın, anne ve babasının yıllar önce hayatını kaybettiği öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön