Sağlam: "Avantaj kaybettik"

Gaziantepspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, 1-1 sona eren Çaykur Rizespor maçının ardından yaptığı açıklamada, "Kaybedilmiş birşey yok, yalnızca önemli bir avantajı kaybettik" dedi. Sağlam, yaptığı açıklamada, Çaykur Rizespor maçına hafta boyunca hem zihinsel hem de fiziksel olarak iyi hazırlandıklarını, özellikle rakibin neler yapabileceğini iyi analiz ettiklerini, hatta yedikleri golün bile yaptıkları analiz şeklinde olduğunu belirtti.
Geride kalan müsabakalarda beş maçın dördünü berabere bitirdiklerini, kaybettikleri ve berabere bitirdikleri Gençlerbirliği OFTAŞ Spor maçı dahil, kazanmaya yakın bir oyun sergilediklerini ifade eden Sağlam, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu maçlarda rakiplerimizin üzerinde gerekli baskıyı kurmamıza rağmen galibiyetle tanışamadık. Bundan sonra daha fazla çalışıp, galibiyetle tanışacağız. Tek eksiğimiz bir maç kazanmak. Şiddetle bir maç kazanmaya ihtiyacımız var. Aslında bakarsanız çok fazla bir sıkıntımız yok. Kaybedilmiş birşey de yok. Yalnızca avantaj kaybettik. Alttaki takımlarla puan farkını koruyoruz. Ankaraspor ile bir puan daha açıldı. Vestel Manisaspor da kaybederse onlarla da puan farkı oluşacak."
ALKIŞLAR GONZALES'E Çaykur Rizespor maçında çok sayıda pozisyon bulmalarına rağmen şanssızlıktan yakınan Sağlam, sözlerini şöyle tamamladı: "Çok sayıda pozisyon bulmamıza rağmen şanssızlığı bir türlü kıramıyoruz. Umut ediyorum bu şanssızlığı artık kırarız. Çaykur Rizespor maçı bizim kendi kaderimizi çizeceğimiz bir müsabakaydı. Takımımı hafta içinde stresten uzak tutmaya çalıştım, hatta antrenmanları hafif şaka ile yaptık. Özellikle orta alanda çok top kaybettik. Daha farklı bir oyun şekli ortaya çıkabilirdi. Pas hataları bizi sıkıntıya soktu. Daha fazla pozisyon bulsak sonuç değişir miydi bilmiyorum. Geçen haftalarda çok önemli hatalar yapan Rize kalecisi Gonzales, çok önemli iki topumuzu çıkardı. "