Sağlık Bakanı Koca'dan maske ve sosyal mesafe uyarısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından maske ve sosyal mesafe uyarısı yaparak, "İki tedbir birlikteyken tam tedbirdir. Dışarı çıkarken maskenizi kuralına uygun şekilde takın. Sosyal mesafeyi 1,5 metrede tutmak için her ortamda dikkatli olun." dedi. Bakan Koca daha sonra yaptığı başka bir paylaşımda ise yarın dışarı çıkacak olan 65 yaş üstü vatandaşlara uyarıda bulundu.

Sağlık Bakanı Koca'dan maske ve sosyal mesafe uyarısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi Twitter hesabından maske ve sosyal mesafe uyarısı yaptı. Bakan Koca, "Maske + Sosyal Mesafe: İki tedbir birlikteyken tam tedbirdir. Dışarı çıkarken maskenizi kuralına uygun şekilde takın. Sosyal mesafeyi 1,5 m’de tutmak için her ortamda dikkatli olun. El hijyenine daha fazla önem verin. Çoğumuzun sokağa çıkabildiği günlerde tedbirlerin önemi arttı." dedi.

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA UYARI

Sosyal medya hesabından, yarın dışarı çıkacak olan 65 yaş üstü vatandaşlara da uyarılarda bulunan Koca, "65 yaş üstü büyüklerimiz için yarın büyük gün. 14.00-20.00 arası dışarıdalar. Evde kalmak, riskten korunmak için ne kadar önemliyse, dışarıda maske kullanmak ve sosyal mesafeyi korumak da o kadar önemli. Kırk yıllık dostlar arasında bile! Biraz daha sabredelim. Geçecek bugünler." dedi.