HABER

Sağlık ocağında ‘orgazm’ davası

Sağlık ocağında ‘orgazm’ davası

Sağlık ocağında çalışan pratisyen doktor hakkında, kadın hastasına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla 12 yıla kadar hapis istendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameye göre olay şöyle gelişti: Geçtiğimiz şubat ayında, S.D. adlı kadın polise başvurarak ameliyat sonrası pansuman için bir sağlık ocağına gitti. Pansumanın ardından pratisyen Dr. E.M.’ye (52) muayene oldu. S.D., doktorun tahlil yaptırması gerektiğini, ücreti konusunda yardımcı olacağını söyledi.

Hürriyet Gazetesinden Murat Kazancı'nın haberine göre, Doktor, bir cumartesi günü telefonla sağlık ocağına çağırdığı kadının pansuman odasında soyunmasını istedi. “Sıvı örnek almak için orgazm olman lazım” dediği S.D. bunun olmayacağını ifade edince, Dr. E.M. kendisine, “Ben sana yardımcı olurum” dedi. Dr., bir elini dudağına diğer elini ise cinsel organına soktuğu S.D.’den sürüntü aldı. S.D.’nin olayı anlattığı bir arkadaşı, olayı delillendirip doktordan şikayetçi olmasını önerdi.

Olayını delillendirmek amacıyla sağlık ocağına tekrar giden kadın, doktorla yaptığı seks muhabbetini kayda aldı. Şüpheli sıfatıyla ifadesine başvurulan Dr. E.M., S.D.’nin kendisiyle yakınlaşmak istediğini, kabul etmeyince iftiraya uğradığını söyledi. Soruşturma sürerken, S.D. doktor hakkındaki şikâyetinden vazgeçti. E.M.’nin uzman olmadığı halde S.D.’ye jinekolojik muayene yaptığı öne sürülen iddianamede, şüphelinin hekimlik sınırlarını aşarak cinsel saldırıda bulunduğu öne sürüldü. Hakkında 12 yıl hapis istemiyle dava açılan Dr. E.M., İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
Anlamadım kadın orgazm olmuşmu?Doktorlar işlerini ne kadar aşkla yapıyorlar birde yaranamıyorlar:))Bu doktor iyiki pratisyen ameliyat doktoru yada anestezi uzmanı olsaydı hastaların vay haline .Dışarıdan hiç bir alet kullanmazdı :)))Kendi imkanlarıyla :)))
BU İLK DİYİLKİ BİNLERCE VAR BÖYLE.GEREKSİZ YERE TAHLİLLER BİNLERCE VAR ASIL AMAÇLARI SEX DÜRTÜLERİNİ TETMİN ETMEK.KADIN HASTAYA KADIN DOKTOR OLMALI BU ÖZENLE UYGULANMALI YOKSA DAHA NELER VAAAAAR NELER.ÇOK ÇOK MECBURSA MUTLAKA BİR BAŞKA HEMŞİREDE BU OLAYIN İÇİNDE OLMALI YOKSA BİR ERKEK VE KADININ BİR ARADA OLMASI ZATEN DİNİMİZCE YASAK.
Vay Ahmedim, Ağzına ve Yüreğine Sağlık...
eyvallah kesle herkes sızın gıbı dusunse..ne kadar mutlu ınsanlar olurdurk..keşke keşkee....agzınıza saglık
zihniyete bak.. kendinizden şüpheniz olmasa boyle seyleri hayatta istemezsiniz. nefsine hakim olacaksın.. eline beline diline hakim olacaksın...
bence de tek taraflı olan bir durum değil.. kadında da suç var.. isteyerek yapılmış bir davranış.. Hatta şikayetınden bıle vazgeçtıgı yazıyor...
Geri Dön