SPOR

CANLI

Sahada ateş yaktılar!

TFF Kadınlar 3. Lig 8. Grup'ta Muş Yağmurspor ile Siirt Hasbeyspor, sıfırın altında 12 derecede Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Sentetik Çim Sahası'nda karşılaştı.

Sahada ateş yaktılar!

Havanın aşırı soğuk olması nedeniyle yedek kulübesinde bekleyen futbolcular, zor anlar yaşadı.

Özellikle konuk ekip Siirt Hasbeysporlu futbolcuların büyük sıkıntı yaşadıkları gözlendi.

Siirt Hasbeysporlu futbolcuların yardımına İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü yetkilileri yetişti. Siirt'ten gelen futbolcuların, soğuk havadan korunmaları için yedek kulübesi yakınında ateş yakılarak, futbolculara battaniye dağıtıldı.

Futbolcular battaniyelerle maç boyunca ateş başında durarak, soğuktan korunmaya çalıştı.

Karşılaşmayı izleyen Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Hamdullah Kardaş, yaptığı açıklamada, havanın soğuk olması nedeniyle yedek kulübesinde bekleyen kızlara ısınmaları için battaniye verdiklerini söyledi.

Siirt'ten gelen sporculara ayrıca ateş yakarak ısınmalarını sağladıklarını ifade eden Kardaş, "Hava çok soğuk. Siirt'ten gelen bayan futbolcularımız, burada üşüdüler. Siirt buradan daha sıcak. Biz de onlara battaniye getirdik. Yedek kulübesinde battaniyeyle üstlerini örttük. Daha sonra ateş yakarak ısınmalarını sağladık." diye konuştu.

Siirt Hasbeyspor Antrenörü Zeki Eren ise Muş'ta havanın çok soğuk olduğunu dile getirerek, "Arkadaşlar bizim için ateş yaktı. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Burada aşırı bir soğuk var." dedi.

Siirt Hasbeyspor futbolcusu Özge Akgül de Muş'un havasının kendilerine çok soğuk geldiğini belirterek, "Buradaki arkadaşlar ateş yakıp battaniye getirdiler. Hepsine çok teşekkür ederiz." ifadelerini kullandı.

Bu arada zorlu koşullarda oynanan karşılaşmayı, konuk ekip Siirt Hasbeyspor 7-0 galip tamamladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
La gidin evinize yemek pişirin
@kardelentrafik :)))))
yaptıkları iş hayati bir önem mi taşıyor ki -12 derece soğukta top oynatıyorlar. böylesi soğuk havalarda oynamak için kapalı stadyum yapılamaz mı ya da böylesi soğuk havalara top oynamak yerine faydalı bir sosyal etkinlik gerçekleştirilebilir.
@scholar_teach10 uln türkiyenin hangi kulbunun üstü kapanıyor kaldıki Kadınlar 3Lig 8 Grup'ta olsun? Demıyoda o soğukta o kızların futbol sahasında ne işi var taktığı şeye bak:D
Moscow'da -33 derecede oynuyorlar bu ne ki ?
Takım
O
Av
P
Geri Dön