Sahibinden satılık savaş uçakları!

Çeşitli ülkelerde yayınlanan satılık ilanlar, görenleri şaşkına çevirdi. Çünkü bu kez ilanlarda ne araba, ne yazlık, ne de daire yer aldı! Alım satım yapılan internet sitelerini ziyaret edenler, 2'nci Dünya Savaşı'ndan bu yana çeşitli savaşlarda ya da askeri amaçlarla kullanılan jet uçaklarıyla karşılaştı. İşte kimsenin şaşkınlığını gizleyemediği o uçaklar...

İnternet üzerinden satıça çıkarılan uçaklar arasında 1980 yılı üretimi F16 savaş uçağı ile 1986 üretimi Rusların ünlü MIG 29 avcı uçağı ve 1959 yılında üretilen F4 Phantom uçağı da bulunuyor.

2'nci Dünya Savaşı'ndan bu yana birçok ülke tarafından hava kuvvetleri için üretilen binlerce uçak, kullanım ömürlerini tamamladıktan sonra depolama alanlarına çekiliyor ya da imha ediliyor. Bazı koleksiyonerler ve uçak meraklıları, bu uçakları satın alıp, bakımlarını yaptırdıktan sonra tekrar uçuruyor. Sivil kullanım amacıyla alınan uçaklar, silah sistemleri ve üzerlerindeki askeri ürünler sökülerek, silahsızlandırılıyor. Sivil uçak olarak kaydedilen uçaklar, daha sonra da çeşitli sebeplerle satışa sunuluyor.

Günümüzde binlerce askeri uçak internet üzerinden satılıyor. Çeşitli havacılık sitelerinde, ABD yapımı 1980 yılında üretilen F16 avcı uçağı, 1986 yılında Sovyetler Birliği dağılmadan önce üretilen MIG 29 avcı uçağı ve 1959 yılında üretilen F4 Phantom avcı uçağı satılık ilanına konulanlar arasında dikkati çekiyor.

F16 AVCI UÇAĞI 8,5 MİLYON DOLAR

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
Çok yakar bunlar. Lpg taktırmak lazım, bi ton masraf
3 parça boya var 30 bin hasar var ama ağır değil ölücüler aramasın kalbini kırarım motorları sıfır yapılmıştır son fiyattır takas fiyatım farklıdır paraşüt açmamıştır
mermilerden sebeb ufak lokal boya vardır full orjinal f4
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler