HABER

Şahin: "İhtisas sahibi hocalardan yararlanılmalı"

ANKARA (İHA) - Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, özellikle yargıyla ilgili kanun tasarıları hazırlanırken, bu konuda ihtisas sahibi hocalardan yararlanılmasının yadırganamayacağını söyledi.

TBMM Genel Kurulu'nda Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku Hakkında Kanun Tasarısı'nın görüşmeleri sırasında muhalefet milletvekillerinin eleştirilerine cevap veren Adalet Bakanı Şahin, gerek komisyonların gerekse genel kurulun gündemine hakim olduğunu ifade etti. TBMM'nin kanunları yaparken milletten aldığı yetkili hür iradesiyle kullandığını ifade eden Şahin, yargıyla ilgili kanunlar yapılırken üniversiteler ve yüksek yargı organlarından görüş alındığına işaret etti.

Bu kanun tasarısı hazırlanırken de üniversite ve yüksek yargı organlarının mensuplarından yararlanıldığını kaydeden Şahin, "Bu alanda ihtisas sabihi hocalardan yararlanmasını yadırgayacak değiliz. TBMM, yasama yaparken hür iradesiyle hareket edecek ama ihtisas sahibi kişilerden görüş alarak daha sağlıklı yasalar yapacaktır" diye konuştu.

Geri Dön