HABER

Şahin: Kalple ilgili sorun olduğunu sanmıyorum

Ankara - Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın rahatsızlığıyla ilgili olarak, "Kalple ilgili sorun olduğunu sanmıyorum" dedi.

Şahin, Erdoğan'ın rahatsızlığı nedeniyle AK Parti TBMM grup toplantısının iptal edilmesinin ardından, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Şahin, Erdoğan'ın Meclise gelirken rahatsızlandığını belirterek, kan şekerinde düşme ve sonrasında tansiyon sorunu yaşaması üzerine Güven Hastanesine götürüldüğünü söyledi.

Hastaneye telefon ederek Erdoğan'ın sağlık durumuyla ilgili bilgi aldığını ifade eden Şahin, "Sanıyorum yarım saat içinde dengeler oturur" dedi.

Şahin, "Başbakan Erdoğan kardiyoloji servisine mi yatırıldı?" sorusu üzerine, "Kalple ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum. Zaman zaman hepimizin yaşadığı türden bir sıkıntı olduğunu sanıyorum" dedi.

Bir gazetecinin, "Başbakan bayılmış mı?" demesi üzerine de Şahin, "Bilmiyorum, ben kendisini görmedim" karşılığını verdi.

AK Parti TBMM Grup Toplantısı, Başbakan Erdoğan'ın rahatsızlığı nedeniyle iptal edildi.

Yaklaşık yarım saat Erdoğan'ın gelmesini bekleyen milletvekilleri, AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin'in, "Başbakan küçük bir rahatsızlık geçirdiği için grup toplantısı iptal edilmiştir" demesinin ardından panik yaşadı. Ergin'in açıklaması grupta şaşkınlık yaratırken, bakan ve milletvekilleri, cep telefonlarıyla durumu öğrenmeye çalıştı.

Kısa bir süre daha bekleyen ve ne olduğu konusunda kendi aralarında konuşan milletvekilleri, daha sonra grup salonundan ayrıldı.

Öte yandan, çok sayıda milletvekili ve bazı bakanlar, Başbakan Erdoğan'ın durumu hakkında bilgi almak üzere Güven Hastanesi'ne gitti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön