HABER

Şahin: Sporda siyaset olmaz

Şahin: Sporda siyaset olmaz

Ankara (AA)- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, "Sporda siyaset olmaz. Buna elimden geldiği kadar riayet etmeye çalışıyorum" dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün bütçesiyle ilgili sunum yapan Şahin, sporun, sosyal hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olduğunu söyledi. Başbakan Yardımcısı Şahin, sporun partiler üstü olduğunu, sporda siyaset olmayacağını ifade ederek, "Buna elimden geldiğince riayet etmeye çalışıyorum" dedi. Bunun üzerine CHP İstanbul Milletvekili Ali Kemal Kumkumoğlu, "Futbol federasyonu seçimlerinde parti olarak gösterdiğiniz gayretin amacı neydi?" diye sordu.

Federasyonların genel kurullarının ne zaman yapıldığını bilmediğini söyleyen Şahin, "Federasyonların hepsini özerk yaptık, kopardık" dedi. Kumkumoğlu'nun federasyonlara müdahale olduğu yönünde sözleri üzerine Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, "Yüzde 100 müdahale yok" diyerek, bir müdahale örneği getirilmesi durumunda istifa edeceğini söyledi. Atalay'a, CHP'li Kumkumoğlu, "Yarın en yakın arkadışınıza aratacağım" diye karşılık verirken, CHP Trabzan Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi de "Ofluların tanıklığı kabul olmaz" diye laf attı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön