Şahin: "Türkiye bu süreçten yara almadan çıkacak"

Midyat - Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, AK Parti'nin kapatılması istemiyle açılan davayla ilgili, "Türkiye bu süreçten yara almadan çıkacaktır. İktidar olarak bu kararlılık içindeyiz" dedi.

Bakan Şahin, gazetecilerin AK Parti hakkındaki açılan kapatılma davası ile sivil toplum örgütlerince yapılan sağduyu çağrıları hakkındaki sorularını yanıtladı.

Türkiye'nin dinamik bir ülke olduğunu ifade eden Şahin şunları söyledi:"Türkiye genç bir nüfusa sahip. Zaman zaman siyasi tansiyonunun yükselmesini abartmamak lazım. Sivil toplum örgütleri, siyasi istikrarsızlığın ortaya çıkmasının Türk halkının aleyhine olduğunu belirttiler. Toplumun bir kesiminin tespitidir. Bu değerlendirilecektir.

İktidar da muhalefet de bunu değerlendirecektir.AK Parti hakkında dava açılmıştır. Bu dava Türkiye'de demokratik alanı daha da genişletecektir. Siyasetin özgürlük alanını daha da genişletecek sonla neticelenecektir. Kimseyi suçlamıyorum. İktidar herkesin iktidarıdır. Türkiye bu süreçten yara almadan çıkacaktır. İktidar olarak biz bu kararlılık,içindeyiz."

AA