HABER

Şahin'den Lübnanlı çocuklara destek

BURSA (İHA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 16'sı düzenlenen Fotoğraf Günleri'nde yer alan, Lübnanlı çocuklara destek olması amacıyla 100 fotoğraf sanatçısının çektiği ve en iyi 100 çocuk fotoğrafının yer aldığı ‘Bir damla da siz olun' sloganıyla açılan sergi büyük ilgi görüyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, 16. Bursa Fotoğraf Günleri kapsamında Tayyare Kültür Merkezi'nde açılan sergileri gezdi. Saner Şen'in ‘Irak'ta yağma' sergisini gezerken duygulanan Başkan Şahin, acıyı en belirgin şekilde anlatan bazı fotoğraflara ise üzüntüsünden bakamadı. Saner Şen'i sadece müze ve kütüphanelerin yağmalanmasını değil, bir tarihin, kültürün ve binlerce el yazması kitapta yazılanların yok edilmesine yönelik bakış açısından dolayı kutlayan Şahin, "İbretlik bir sergi. Özgürlük adına başlatılan bu savaşın insanları ne hale getirdiğini gösteren bu sergideki fotoğraflar, vatanımızın kıymetini daha iyi bilmemiz gerektiğini de anlatıyor" şeklinde duygularını dile getirdi.

100 fotoğraf sanatçısının 100 eserinin yer aldığı ‘Bir damla da siz olun' sergisini de gezen Başkan Şahin, 15 fotoğraf satın alarak Lübnanlı çocuklara destek oldu. 100 çocuk fotoğrafının yer aldığı sergiyi organize eden Ümran Davran'ı tebrik eden Başkan Şahin, Bursalıları Kızılay'ın tüm bankalardaki 2868 No'lu hesabına bağış yaparak Lübnanlı çocuklara destek olmaya çağırdı. Tayyare Kültür Merkezi'nde 30 Kasım Perşembe gününe kadar açık olacak sergide, bugüne kadar 100'ün üzerinde fotoğraf satıldığı bildirildi.

Başkan Şahin, ayrıca Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sabri Yalın, Uludağ Üniversitesi Rektör Danışmanı ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Recep Yamankaradeniz, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Gülay Yıldırım ve Şube Müdürü Emine Alan'la birlikte ‘Bursa Hatırası' fotoğrafı çektirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler