HABER

Şahin'den 'palalı' açıklaması

AK Parti Çankırı Milletvekili İdris Şahin, "esnafın hukuk dışı yapmış olduğu bir eylemi"ifadelerini sehven "hukuk çerçevesinde" olarak telaffuz ettiğini kaydetti.

Anayasa Komisyonu Başkanvekili ve AK Parti Çankırı Milletvekili İdris Şahin, Taksim’de göstericilere palayla saldıran kişiyle ilgili mahkeme kararından söz ederken “Oradaki esnafın hukuk çerçevesinde yapmış olduğu bir eylem” ifadelerini sehven yanlış telaffuz ettiğini söyledi. Milletvekili Şahin yaptığı açıklamada,TBMM Genel Kurulu'nda CHP grup önerisi aleyhinde yaptığı konuşma esnasında, "esnafın hukuk dışı yapmış olduğu bir eylemi"ifadelerini sehven "hukuk çerçevesinde" olarak telaffuz ettiğini kaydetti.

Genel kurul konuşmasının devamında kullandığı yanlış ifadeyi düzelttiğini ifade eden Şahin, "Genel kurulda söz alarak hukuk dışı olarak düzeltmeme rağmen, bir kısım basın organlarında hukuk çerçevesinde olarak yayınlanmıştır. Bahsedilen eylemi hiçbir şekilde hukuk çerçevesinde olarak değerlendirmem söz konusu değildir. Beyanımın hukuk dışı olarak algılanması gerektiğini kamuoyu ile paylaşırım" ifadelerini kullandı. (MT-BÖ-AŞ-Y)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler