HABER

Sahte bilezik bozdururken yakalandı

SAKARYA (İHA) - Değişik illerde, kendi ürettikleri sahte bilezikleri bozdurmak isteyen şebekenin elemanlarından biri, Adapazarı'nda güvenlik kamerasına yakalandı. Görüntülerden kimliği tespit edilen şahıs, polisin operasyonuyla Niğde'de gözaltına aldı.

Alınan bilgilere göre, İstanbul'da imal ettikleri sahte bilezikleri, değişik illerde satmaya çalıştıkları tespit edilen şahıslardan Davut K. (33), Adapazarı'ndaki bir kuyumcuda da sahte bilezik bozdurmak istedi. Kuyumcu dükkanına gelen Davut K., elindeki 3 adet sahte bileziği tezgahtara verdi. İki tezgahtar inceledikleri bileziklerin sahte olduğunu fark etmeyerek bilezikleri satın aldı. Bozdurduğu bileziklerini parasını alan Davut K. ise kısa sürede dükkanı terk ederek kayıplara karıştı. Daha sonra yapılan incelemede ise bileziklerin sahte olduğunu fark eden kuyumcu çalışanları, durumu polise bildirdi. Kuyumcu dükkanındaki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis, şahsın kimliğini tespit ederek çalışma başlattı. Davut K. daha sonra ise memleketi Niğde'de yakalanarak gözaltına alındı. Sakarya'ya getirilen Davut K. sorgusunun tamamlanmasının ardından Ferizli L Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

Bu arada, polisin Davut K'nin birlikte çalıştığını tespit ettiği 2 kişinin daha yakalandığı, Ermeni uyruklu bir kişiyi yakalamak için de çalışma başlattığı bildirildi.

PARTNEREvlendiler!Evlendiler!
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön