HABER

Sahte kredi kartı operasyonu

BURSA (İHA) - Bursa'nın Mudanya İlçesi'nde manyetik kısmı kopyalanmış sahte kimlik kartları ile cep telefonu satın almak isteyen 4 kişi ile kartları temin eden 3 kişi yakalandı.

Bir istihbaratı değerlendiren Bursa Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi, önceki gün Mudanya'da sahte kredi kartı ile 5 adet cep telefonu almak isteyen S.Ü., Ş.B., N.Ü. ve G.E.'yi yakaladı. Şüphelilerin yapılan üst aramasında alışveriş esnasında kullandıkları sahte nüfus cüzdanları ve manyetik alanı kopyalanmış sahte kredi kartları ele geçirildi. Devam eden çalışmalarda suç organizasyonunu yapan ve İstanbul'dan sahte kredi kartlarını temin ederek Bursa'ya getiren R.Y. ile şebeke üyesi K.Y. de suçüstü yakalandı. Ayrıca suç şebekesine işyeri temin eden N.Y. de gözaltına alındı. Şahısların yapılan üst aramalarında çok sayıda manyetik alanları kopyalanmış sahte kredi kartları ve sahte kredi kartı kullanılarak satın alınmış cep telefonları ele geçirildi. Şahısların Bursa ve Mudanya'da çok sayıda işyerinde sahte kredi kartı ve kimlik kullanarak alışveriş yaptıkları belirlendi.

Bankalar arası Kart Merkezi ile yapılan yazışmada ele geçirilen kredi kartı manyetik alanlarının Amerikan ve Avustralya bankalarında hesabı bulunan yabancı şahıslara ait bilgiler oldukları anlaşıldı. Sahte kredi kartıyla dolandırıcılık yapmak suçlaması ile 7 kişi adliyeye sevk edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön