HABER

Sahte müfettiş yakalandı

MUĞLA (İHA) - Muğla'da kendisinin İçişleri Bakanlığı müfettişi olduğunu ileri süren H.K. (27) (Hakan Kocabaş) isimli şahıs, polis tarafından yakalandı. H.K.'nin 3 yıldır değişik illerde aynı yöntemi kullanarak birçok vatandaşı dolandırdığı ileri sürüldü.

Alınan bilgiye göre, bir ay önce Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'ne gelen H.K. isimli şahıs, kendisini İçişleri Bakanlığı'nda görevli müfettiş olarak tanıttı ve misafirhaneye yekleşti. 19 gün ormanın misafirhanesinde kalan H.K., samimiyet kurduğu kişileri dolandırmak için harekete geçti. Şahsın, bir çok kişiden çocuğunu ve yakınını bakanlıkta işe aldırma vaadiyle 500-1000 YTL arasında paralar aldığı ileri sürüldü. Şikayet üzerine Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kendisini İçişleri Bakanlığı Müfettişi olarak tanıtan H.K.'yi aramaya başladı. H.K., akşam saatlerinde bir mağazanın önünde yakalandı.

Polis tarafından gözaltına alınan H.K., hemen cüzdanından İçişleri Bakanlığı müfettiş kimliğini çıkartarak, "Ben İçişleri Bakanlığı'nda müfettişim" dedi. Ancak gösterdiği kimlik gözaltına alınmasını engelleyemedi. Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen H.K.'nin polise gösterdiği müfettiş kartının sahte olduğu ortaya çıktı. H.K.'nin üzerinden sahte müfettiş kimliği ile İçişleri Bakanlığı Müfettişi yazılı kartvizitler de çıktı.

İçişleri Bakanlığı'na ait sahte müfettiş kimliği ile vatandaşları dolandırmaya çalışırken yakalanan H.K.'nın 3 yıldır bu işi yaptığı ortaya çıktı. Yaklaşık 15 ilde aynı yöntemle insanları dolandıran H.K., ifadesi tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler