Sahte rakı yine piyasada

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesi Veliköy beldesinde bir plastik atık geri dönüşüm fabrikasında 2 bin 200 litre sahte rakı ile sahte rakı yapımında kullanılan malzeme ele geçirilirken, olayla ilgili 8 kişi gözaltına alındı.

Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yapılan istihbarat çalışmaları sonucu Çerkezköy ilçesine bağlı Veliköy beldesindeki bir plastik atık geri dönüşüm fabrikasını takibe aldı. İşletmeciliğini F.S. (44) isimli şahsın yaptığı fabrikada, çeşitli yollardan temin edilen rakı şişelerine sahte olarak rakı doldurulup piyasaya sürülmeye çalışıldığı belirlendi. İşletme ruhsatı olmaksızın kaçak olarak rakı üretildiği tespit edilen fabrikaya baskın düzenlendi. Baskında 2 bin 200 litre 70'lik şişelenmiş sahte rakı, bin litre bidonlar içerisine depolanmış saf alkol, 10 bin adet rakı şişesi kapağı, 10 bin adet boş rakı şişesi, 7 litre anason, 10 bin adet şişe kapağı bilyesi, 2 bin 750 litre şişelenmeye hazır rakı ele geçirildi.

Olayla ilgili olarak 4'ü yabancı uyruklu şahıs olmak üzere toplam 8 kişi gözaltına alındı. Sahte rakılarla bağlantılı olduğu belirlenen bir kişinin ise yakalanmasına çalışılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler