HABER

Şakalaşırken arkadaşını vurdu

Bursa'da içki aleminde şakalaştığı arkadaşını ayağından yaralayan büfe işletmecisi, polis tarafından gözaltına alındı.

Müştekinin polisi şaşırtmak için yalan beyanda bulunduğu olay, kan izlerini takip eden polis tarafından aydınlatıldı.

Edinilen bilgiye göre olay, önceki gece saat 00.15 sıralarında, merkez Osmangazi ilçesi Molloarap Mahallesi Köş Caddesi üzerindeki bir Tekel bayiinde meydana geldi. Gasp ve yaralama suçundan kaydı bulunan büfe işletmecisi İlker E. (39), bir arkadaşıyla içki içmeye başladı.

Bu sırada dükkana gelen Tacettin Ö. (49) şarap almak istedi. İş yeri sahibi İlker E., 40 TL borcu olan müşterisi Tacettin Ö.'den şaka olarak parasını istedi. Ayrıca arkadaşının ayaklarına silah doğrultan İlker E., tabancanın ateş almasıyla şoke oldu.

Sağ ayak bileğinden yaralanan ve bıçakla yaralama suçundan kaydı bulunan Tacettin Ö., olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri tarafından Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Ortopedi servisinde muayeneye alınan yaralı Tacettin Ö., ilk ifadesinde, aşırı derecede alkollü olduğunu, bir aracın içinden kendisine ateş açıldığını söyledi.

İnceleme başlatan polis, olay yerindeki kan izlerini takip etti. Kanın büfe içinde daha yoğun olmasından kuşkulanan ekipler, önce atılan boş kovanı, ardından da kasada gizlenen silahı buldu. Büfe işletmecisi İlker E., aşırı derecede alkollüyken şakalaştığı arkadaşı Tacettin Ö.'yü yanlışlıkla yaraladığını söyledi. Adam yaralamak suçundan adliyeye sevk edilen İlker E., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön