'Saldırılar duruncaya kadar huzur yok'

Davutoğlu, "Suriye'de kimyasal silah kullanıldı ve 100 bin insan öldü, bunun sorumlusu da Suriye rejimi. Bu kanlı rejimin insanlık dışı saldırıları duruncaya kadar bölgeye de bize de huzur yok" dedi.

'Saldırılar duruncaya kadar huzur yok'

ANKARA - Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ikili temaslarda bulunmak üzere gittiği Suudi Arabistan dönüşünde gazetecilerin Suriye'deki gelişmelere ilişkin sorularını yanıtladı.

Davutoğlu, "Ortadoğu büyük bir değişim sürecinden geçiyor. Son 2.5 yılda belki de son yüzyılın en büyük değişimleri yaşanıyor.

Bölgedeki her gelişmede Türkiye o gelişmelerin içinde yer alıyor. Türkiye bütün aktörlerle temas halinde bir diplomasi yürütüyor. Çabamız deliller karartılmadan BM’nin bölgeye ulaşmasıydı maalesef geç kalındı. Başından beri en aktif diplomasiyi biz yürüttük.

Türkiye sanki bir savaşın içinde yer alacakmış gibi tavır alınması anlaşılmaz. Bizi eleştirenler şunu görmesi lazım Suriye’de kimyasal silah kullanıldı. Suriye’de 100 bin insan öldü bunun sorumlusu da Suriye rejimi. Bu kanlı rejimin insanlık dışı saldırıları duruncaya kadar bölgeye de bize de huzur yok. Keşke rejim ilk gün buna izin verseydi bugün bu ihtimaller masada olmazdı. Bu akşam da telefon diplomasimiz devam edecek. Bütün opsiyonlar değerlendiriliyor" diye konuştu.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Ne güzel demiş Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK: YURTTA SULH, CİHANDA SULH. Şu düştüğümüz hale bakın :(
arkadaşım önce bir araştırılması lazım bu gazı kim attı diye onca istihbarat onca uydu varken suçlu önceden belirlenmiş halde ESAD deniliyor. bence BM denetçilerine de yapılan suikast girişimleri de özgür suriye taraftarları tarafından işgal edilmek için bahane amaç enerji ve petrol bir taraftan ikincisi YENİ DÜNYA DÜZENİ adı altında gerçekleştirilen senaryonun uygulanması yazık oluyor onca öldürülen masuma
Adamlar çürümüş iktidarlarının geleceğini Suriye ye yapılacak saldırıya bağlamışlar. Heralde Irak taki Amerikan askerine dua ettikleri gibi Allah a dua ediyorlar ne olurEesad bomba atsın Abd de müdahale etsin bizde böylece bir kemik kırıntısına sahip oluruz diyorlardır.Davut efendi Tunus da yaşanandan eline ne geçti Libyada ne geçti Mısır da ne geçti suriyeden eline ne geçecek. Türkiye nin kazancı ne olacak İslam aleminin kazancı ne olacak . Ortadoğuya yapılan her müdahale Müslümanları köleleştirmekten batılıların kucağına otutrmaktan başka ne kazandırdı. mynet mesajımı yayınla artık.
Yine O, şöyle buyuruyordu: "Her müslümanın kanı, malı ve ırzı bir diğer müslümana haramdır" (Muslim, Birr, 32; Ebû Dâvud, Edeb, 35; Tirmizî, Birr, 18), "Bizim namazımızı kılan, kıblemize yönelen, kestiğimizi yiyen herkes müslümandır, o kimse için Allah ve Resulünün te'minatı vardır" (Buhârî, Salât, 28), "İki müslüman birbirlerine kılıç çektikleri zaman öldüren de, öldürülen de cehennemdedir". Bunun üzerine soruldu: "Yâ Rasûlâllah! Katili anladık, ama öldürülen niye cehenneme gidecek? Buyurdular ki: "O da hasmını öldürmeyi murâd etmişti" (Nesâî, Tahrîm, 29; İbn Mâce, Fiten, 11).
Türkiye olarak muhalif denen teröristlere destek vererek Suriyenin karışmasında ve o kimyasal silahın atılmasında pay sahibi değilmisiniz .Eğer muhalif denen teröristlere destek vermeseydınız ne Türkiye ne Suriyede bu kadar huzursuzluk ve katliam asla olmazdı Suriyeye demokrasi götürme yalanını bir kenara bırakıp neyin peşinde oldugunuzu söyleyın Türkiyede satılacak devlet kurumu kalmadı dolar euro uctu borsa dıpte komsularla savas halıne geldık vebu savas halıne gelme sebebımız sızsınız amacınız Türkiyeye ne yapmak
Evet,özellikle bölgemizde inanılmaz bir değişim yaşanıyor.İyiyye,güzele ve insana en yaraşır olana doğru bir değişim.Bu kaçınılmaz zaten.İslam alemi asırlarca oyalandı ve halen kısmen devam etmekte.Kur'an özünden uzaklaştırılıp,türlü şekillerde despotizme,teokrasite,krallıklara baston yapıldı.Halklar koyunlaştırıldı.AB-D de bunları içten-likle destekliyor-du zaten,ülkeleri sömürebilmek için.İslamın merkezinde akıl ve insan vardı ama güzelim dini ve inanırlarını perişan ettiler.Türk milleti&Türkiye aklı rehber edinişiyle,saf ve temiz inancıyla,laik ve demokratik cumhuriyetiyle,ödünsüz,ÖRNEKTİR.
tek bir soru soracağım, 2 yılda ne değişti de kardeşimiz dediğiniz esad halkını katleden diktatör esad a dönüştü? neticede suriye, esad ailesi tarafından yıllardır böyle yönetiliyor. beşar esad da 13 yıldır cumhurbaşkanı. niye birden insanlarda demokrasi aşkı depreşti de esad kitle imha silahlarıyla halkını katleden bir cani oldu? esad ı savunmak için söylemiyorum, yanlış anlaşılmasın sadece demokrasi savaşı adı altında yapılan bu çıkar mücadeleleri ve bu riyakarlık midemi bulandırıyor...
Arap dünyasının firavun liderlerinin temizlik zamanı geldi, zalimi zalimle kırarlar, biz Hakk yoldan çıktık İngiliz güdümüyle yahudi kırdı bizi, Kemalist rejim halkına zulmetti onu da terör kırdı, Arap diktatörler ise yahudiden çekiyor, Abd den çekiyor, kısacası zulmlerinin öcü alınıyor.
Evet,özellikle bölgemizde inanılmaz bir değişim yaşanıyor.İyiyye,güzele ve insana en yaraşır olana doğru bir değişim.Bu kaçınılmaz zaten.İslam alemi asırlarca oyalandı ve halen kısmen devam etmekte.Kur'an özünden uzaklaştırılıp,türlü şekillerde despotizme,teokrasite,krallıklara baston yapıldı.Halklar koyunlaştırıldı.AB-D de bunları içten-likle destekliyor-du zaten,ülkeleri sömürebilmek için.İslamın merkezinde akıl ve insan vardı ama güzelim dini ve inanırlarını perişan ettiler.Türk milleti&Türkiye aklı rehber edinişiyle,saf ve temiz inancıyla,laik ve demokratik cumhuriyetiyle,ödünsüz,ÖRNEKTİR!
Sen varken de Türkiyeye huzur yok.Halkımız tek şey istiyor..BARIŞ. Bunu bile sağlayamadınız. Yazıklar olsun. Daha kesinleşmiş bişey yokken BM heyeti rapor bile yazmamışken bu ne acele.. Suriye sizin belanız olacak. Hatanız Suriyeyi Suriyeden ibaret zannetmeniz. Oraya giren çıkamaz. Yada ölüsü çıkar... Mısır varken suriyeyi unutmuştunuz. Esat teröristlerinizi köşeye sıkıştırınca kuyruğuna basılmış kedi bağırmaya başladınız. Ama çırpınsanızda kaybettiniz. Desteklediğiniz para silah ve sağlık hizmeti verdiğiniz El kaide ve münafık kardeşler kaybetti. Suriyeye yapılacak opreasyon sizi kurtarmaz
SURİYE REJİMİ KAZANDIĞI SAVAŞI KİMYASAL SİLAH KULLANMAKLA BU KADAR AHMAKÇA KAYBETMEYİ SAĞLAYACAK KADAR APTAL DEĞİLDİR. İSTİHBARAT TEŞKİLATLARI EN AZ BİZİMKİ KADAR KALİTELİDİR. SURİYE' DE KİMYASAL SİLAH PATLATILDI. BU SİLAH NEREDE NASIL ÜRETİLMİŞ O KADAR DA ÖNEMLİ DEĞİL.... ANCAK İSTER REJİM İSTER MUHALİF YANLILARI SİYONİSTLER TARAFINDAN PATLATIRSIN SAVAŞIN GİDİŞATINI DEĞİŞTİRECEĞİ KESİN... İSRAİL VE DİĞER DÜZENBAZLAR SAFINDA YER ALIP MÜSLÜMAN KANI AKITILMASINA İZİN VEREN KATİLLER... UNUTMAYIN ANA-BABASININ ADAM EDEMEDİĞİNİ HAYAT.... HAYATIN ADAM EDEMEDİĞİNİ DE CEHENNEM ADAM EDER....
Birde batı ne kadar güvenilmezse şia olan iran ve suriyeninde o kadar güvenilecek yanı yok..Enaniyet duygusu var,Türkiyenin öncü ülke lider ülke olmasını hazmedemiyorlar müslümanlar arasında..Osmanlıdan beri ne fayda gördükki şialardan bundan sonra görecez..Onlarınki müslümanlık değil hiç kusura bakmayın...Türkiye hep tek başınaydı bundan sonrada tek başına olacak..Önemli olan biz birbirimize düşman olmayalım , kin beslemeyelim, türkü kürdüyle çerkezi abazasıyla..O zaman hiçbişey yapamazlar Allah ın izniyle...
EVLATLARIMIZIN KANI SİYASİ ARAÇ DEĞİLDİR.. ÇOCUKLARIMIN ELİNE KARDEŞ KANI BULAŞTIRMAYIN ! KOMŞUMLA SAVAŞ İSTEMİYORUM. ÇOCUĞUMUN KOMŞUMUN ÇOCUĞUNU ÖLDÜRMESİNİ İSTEMİYORUM. BİZİM ÇOCUKLARIMIZ DÜNYANIN PİYONU DEĞİLDİR. EMPERYALİZMİN İŞBİRLİKÇİSİ AKP HÜKÜMETİNE VE ÇOCUKLARIMIZIN SURİYEDE SAVAŞMASINA HAYIR DİYORUZ.. SURİYEYLE SAVAŞA HAYIR.
libyada fas da başladığı zaman düşünmen lazımd rahatımızın kaçacağını düşünmenlazımdı hem Müslümanları krıyola bizde Müslüman olduğumuza göre ataşi bir şekilde üzerimize sıçratacaklar dış işleri bakanı hesabı ii irdeleyin sfıfır her zaman sıfırdır sıfırın karşına kim çıkarsa çıksın sonuç sıfırdır dğişmez aca toplaya bilirsen etkilemez
Dolardaki yükseliş işine yarayanıda, yaramıyanıda endişelendirdi, Oysa bugüne kadar her iki tarafında nedenlerini araştırmak akıllarından geçmedi! Karşılarında çok güçlü sandıkları hükümet oldugundan olsa gerek. Ekonomimizi telafisi nerdeyse imkansız duruma sokan AKP ye hala güvenenler çıkmakta malesef. Başbakan ve bakanlar tehlikenin farkındalar ancak çözümleride yok, gidici olduklarının farkına vardılar, 2023 ten bahseden kalmadıgına göre. Başbakan Yigit Bulut denen zaatı ekonomik danışman olarak aldıgında zaten ekonomiden bihaber oldugunu ispatlamış oldu. Yazık ama çok yazık oldu bizlere.
Diğer Haberler