Salgında çok sayıda ölü var, yüzlerce kişi hastanede! Türklere kritik uyarı

Gürcistan'da, domuz gribi (H1N1) virüsü nedeniyle yaklaşık 9 kişinin hayatını kaybettiği 450 kişinin de tedaviye alındığı açıklandı. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, bu ülkeye gidecek Türk iş insanları ve turistlerin dikkatli olmasını istedi.

Salgında çok sayıda ölü var, yüzlerce kişi hastanede! Türklere kritik uyarı

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek, yaptığı açıklamada, Gürcistan makamlarından elde ettikleri bilgiye göre, domuz gribi (H1N1) virüsü nedeniyle yaklaşık 450 kişinin tedaviye alındığı, 9 kişinin ise hayatını kaybettiğini öğrendiklerini açıkladı.

370 kişinin halen ülkedeki hastanelerde tedavi altında tutulduğunu ifade eden Akyürek, "450 kişi bu virüs nedeniyle tedavi görüyor. Bunların 370'inin hastanelerde olduğunu öğrendik. 50’ye yakın kişi de ayakta tedavi gördü. Ne yazık ki 9 Gürcü vatandaşının salgın nedeniyle hayatını kaybettiğini öğrendik. Salgını kontrol altına almaya çalışan Gürcü makamları, Batum’daki bir hastaneyi karantina hastanesi olarak kullanmaya başlamış. Gürcistan’a ziyarette bulunacak Türk iş insanlarımız ve turist vatandaşlarımız dikkatli ve tedbirli olmalı" dedi.

gurcistanda-domuz-gribi-9-can-aldi-turklere-uyari-geldi_5435_dhaphoto5

Kaynak: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Gürcistan'a iş için giden kaç kişi var acaba. Yoksa gidenler başka iş için mi gidiyor. Önemli sorular bunlar.
ZATEN HERŞEYİ YURTDISINDAN ITHAL EDİYORUZ BU BECERIKSİZ YETKİLİLER YÜZÜNDEN !!! BİRDE ŞU MECLİSE AKIL EDEBİLSEYDİK KEŞKEM !!!!!!!!!!!!!!!!
HAHAHA İŞ İÇİN GİDENLER BU RESİMDE DİSKODA DANS EDENLER Mİ . ÖLDÜM GÜLMEKTEN YAA . BARİ İKİ BONT ÇANTA PARA MARA BİŞİ KOYSAYDINIZ RESİM OLARAKTA İŞ İÇİN GİTTİKLERİ BELLİ OLSAYDI. BUNLAR RESMEN DİSCODA EĞLENİP İKİ MANİTA YAPMAYA ÇALIŞIP BİRAZ 50-100 TL LİK KUMAR OYNAYIP BEDAVA İÇKİ SİGARA İÇİP SONRA ÜLKEYE DÖNERKEN 2 KARTON SİGARA 2 ŞİŞE RAKI ALMANIN DERDİNDE OLANLAR YAVVV . HAHAHA
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler