Salih Üslün yoğun bakımdan çıkarıldı

Türkiye'nin yüz nakli yapılan altıncı hastası Salih Üslün, yoğun bakım servisinden çıkarıldı.

Geçirdiği trafik kazasının ardından beyin ölümü gerçekleşen ve organları bağışlanan 31 yaşındaki Muhittin Turan’ın yüzünün geçen cuma günü gerçekleştirilen ameliyatla nakledildiği Salih Üslün, yoğun bakımdan çıkartılarak, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Kliniği’ndeki odasına alındı.

Akdeniz Üniversitesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Özlenen Özkan, Salih Üslün’ü ameliyat sonrası dördüncü gün servise alabildiklerini belirterek, "Yoğun bakımda her şey yolunda gidiyordu. Ameliyat komplike geçtikçe bu süre uzuyor. Bu tamamen sinir iyileşmesiyle alakalı bir şey. Sakalların uzaması merak ediliyor medya tarafından. Sakal uzamasını, kendisini görmesinden sonra 1-1.5 buçuk ay içerisinde hep beraber göreceğiz. Şu zaman zarfında daha çok yazıyla ya da el hareketleriyle iletişime geçecek. Onun da sanırım 2 ayı var. Her şey çok yolunda gidiyor, inşallah böyle devam eder ve onun da hayırlı ve güzel bir hayatı olur. Biz de vesilesi oluruz inşallah" diye konuştu.

AİLESİNDEN İLK OĞLU GÖRDÜ

Salih Üslün’ü, ailesinden ilk kez oğlu 26 yaşındaki Sedat Üslün gördü. Sedat Üslün babasını görünce gözyaşlarını tutamadı. Doktorlar servis odasına alınırken Üslün’e "İyi misin?" diye sordu. Üslün sağ işaret parmağıyla ’tamam’ anlamına gelen el hareketi yaptı.

Anlatılmaz derecede mutlu olduğunu belirten Sedat Üslün, "Onun suratı iyi, güzel olmuş. Bu aşamaya gelene kadar çok uğraştık. İnşallah babam daha iyi olur. Daha iyi olmasını dilerim. İnşallah bundan sonra tehlikesiz bir hayat bekliyor babamı. Koruyacağız babamı, hep başında bekleyeceğiz. Daha çok ilgileneceğiz. Böyle bir hata olmasını istemiyorum daha sonraki zamanlarda. Hayata yeniden bakmasına çaba göstereceğiz" dedi.

"Babanız daha genç olacak, bununla ilgili düşünceleriniz nedir" sorusuna gülümseyerek karşılık veren Sedat Üslün, "İyi olsun da genç olsun, yine aynı babam fark eden bir şey yok. Görüntüsü daha iyi olacak. Yine fazla bir şey değişmeyecek, babamız yine. Herkes böyle organlarını bağışlasın. İnsanların bizim gibi mutlu olması gerekiyor" diye konuştu. (DHA-CİHAN)

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler