HABER

Sallanan minare tehlike saçıyor

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde bir caminin minaresi beşik gibi sallanıyor. Çocuklar ise sallanan minarenin altında geziyorlar.

Sallanan minare tehlike saçıyor

SAKARYA (İHA) - Şiddetli lodosla birlikte çok sayıda minarenin sallanarak yıkılma tehlikesi geçirdiği Sakarya'da benzer bir görüntü Arifiye ilçesinde ortaya çıktı. Neviye mahallesinde yeni yapılan Açmalar Merkez Camii'nin eski minaresi, cami yeni yapılmasına rağmen yenilenmeyince devrilme tehlikesi geçiriyor. Şiddeti sürekli artan şiddetli lodosla birlikte eski minare ortasından hasar görürken adeta beşik gibi sallanıyor. Hiçbir önlemin alınmadığı, yanında Kur'an kursu, imam lojmanı, bir ev ve elektrik tellerinin

bulunduğu minare her geçen dakika yıkılma tehlikesi geçirirken, çocuklar ise duruma aldırış etmeden altında oyun oynuyorlar. Ölüme adeta davetiye çıkaran minare ile ilgili vatandaşlar yetkililerin önlem almamasından yakınırken, her an düşebileceğini söylüyorlar.

Neviye Mahallesi Muhtarı Rasim Adıyaman tehlikenin farkında olduklarını ancak Cami Dernek Başkanı Osman Kabil'in ameliyat olmasından dolayı sallanan minareyi tamir ettiremediklerini söyledi. Adıyaman, caminin yeni olmasına rağmen eski camiden kalma minareyi kullandıklarını, minareyi kısa sürede tamir edeceklerini anlattı.

Geri Dön