HABER

Salonda 45 dakika ambulans beklediler

Samsun'da düzenlenen okullararası güreş müsabakalarında sakatlanan iki öğrenci için çağrılan ambulansın 45 dakika sonra gelmesi tepkiye neden oldu.

Edinilen bilgiye göre, Yaşar Doğu Spor Salonu'nda düzenlenen ve 15 ilden yaklaşık 82 sporcunun katıldığı Okullararası Gençler Güreş Şampiyonası'ndaki müsabakalar sırasında İzmir Bölgesi sporcularından 96 kiloda mücadele eden Durali Çiçek bacağından sakatlandı.

Salon doktoru tarafından ilk müdahalesi yapılan Çiçek, olay yerine çağrılan 112 Acil Servis ekibini beklemeye başladı. Bu sırada yine İzmir Bölgesi Sporcusu Salih Hatipoğlu da müsabaka sırasında omuzundan sakatlandı.

Her iki genç sporcu için beklenen ambulans yaklaşık 45 dakika geçtikten sonra olay yerine gelirken, bu duruma tepki gösterildi.

Samsun Devlet Hastanesi'ne kaldırılan sporculardan Durali Çiçek'in ayak bileğinde kısmi kırık olduğu anlaşılırken, diğerinin durumunun iyi olduğu bildirildi.

Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, sakatlanan sporcuyu almaya giden ambulansın arızalandığını, diğer ambulansların ise başka vakalara gitmelerinden dolayı gecikme yaşandığını ifade ettiler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön