Şam'da patlama: 18 ölü

Suriye'nin başkenti Şam'da meydana gelen patlamada ilk belirlemelere göre 18 kişi öldü, onlarca kişi de yaralandı.

Bomba yüklü araçla gerçekleştirilen patlamanın Hristiyan ve Dürzilerin yaşadığı bölgede meydana geldiği bildirildi. Ölenler arasında 3 çocuğun da bulunduğu ifade edildi. Yetkililer, patlamanın iftar saati nedeniyle trafiğin yoğun olduğu sırada meydana geldiğini söyledi. 25 Temmuz'da hemen hemen aynı bölgede meydana gelen bombalı saldırıda 7 kişi hayatını kaybetmiş, 60'dan fazla kişi de yaralanmıştı. Şam'da geçtiğimiz Ağustos'ta düzenlenen bir diğer bombalı saldırıda ise en az 27 kişi ölmüştü.

MUHALİFLER STRATEJİK HAVAALANINI ELE GEÇİRDİ

Bu arada muhalif güçler, Türkiye sınırı yakınlarında bulunan kritik önemdeki bir hava üssünü ele geçirdi. Muhalifler, aylar süren kuşatmanın ardından dün Halep'teki Minnig Havaalanı'nın kontrolünü sağladı. Uzmanlar, bölgedeki ordu güçlerinin ikmalinde büyük rol oynayan Minnig üssünü kaybetmenin Cumhurbaşkanı Beşar Esad'a büyük bir darbe olduğunu belirtiyor.Muhalifler, ayrıca son günlerde Lazkiye'deki Nusayrilerin yaşadığı çok sayıda köyü de ele geçirdi. Rejim yanlısı güçler ise son dönemde Şam, Humus ve Halep'in diğer bölgelerinde ilerlemeler kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
yazık çok yazık.çoğunuz okumadan geçiyosunuz belki de bu haberleri.işlediği günahlar yazıyor bu haberde sözde dinibütün insanların.o insanlar Türkiye'de
Diğer Haberler