HABER

Şamil Sam Türkiye'ye gelecek

HAMBURG (İHA) - WBC Dünya Kıtalararası Ağırsiklet Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam, bir günlük antrenman için Türkiye'ye gelecek.

Önümüzdeki ayın 10'unda Hamburg'da önemli bir müsabakaya çıktıktan sonra 1 Aralık tarihinde Avustralya'da düzenlenecek olan ve dünyanın en iyi sekiz boksörünün dövüştüğü turnuvaya katılacak olan Sinan Şamil Sam, maç öncesi moral depolayacak. İstanbul'da bir antrenman programı düzenleyecek olan 'Boğazın Boğası' şampiyon aynı gün İstanbul'da çeşitli etkinliklere de katılarak ertesi gün Almanya'ya dönecek.

Öte yandan Fenerbahçe Spor Kulübü eski yöneticilerinden ünlü iş adamı Sadettin Saran ve ünlü menajer Ahmet Öner, Sinan Şamil'e bir sürpriz yaparak otomobil hediye edecekler. Arena'nın patronu Ahmet Öner konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Sinan Şamil'i önce Avrupa ardından da Dünya şampiyonluğuna hazırlıyoruz. Önümüzdeki Aralık ayında dünyanın en iyi sekizinin çarpışacağı müsabakaya sokarak vatanımızı temsil edeceğiz. Sinan'ı ülkemizin bayrağını dünyanın zirvesine çekerken görmek istiyoruz.

Bunun için hiç bir fedakarlıktan kaçınmayacağız. Kendisine moral dopingi yapacağız. En büyük isteği maç öncesi ülkemizde antrenman yapmaktı ve biz de bunu yerine getiriyoruz. Aynı gün kendisine bir otomobil de vererek moral dopingi yapacağız. Döner dönmez 'sparring' dövüşlerine başlayarak yoğun ve yorucu bir kampa girecek. Günde yaklaşık sekiz dokuz boksörle dövüşler yapacak. O yüzden fazla yormakta istemiyoruz. 2007'nin başında Türkiye'de bir gece düzenleyerek Sinan Şamil'in önemli bir maçını gerçekleştirmek için çalışmalarımız sürüyor" dedi.

Türkiye'nin havası, suyu ve insanından güç aldığının özellikle altını çizen Sinan Şamil Sam ise, "Amerikalı Clay'le karşılaşacağım zaman da Türkiye'ye giderek bir kamp yapmıştım ve bu bana çok iyi gelmişti. Aynı şeyi yeniden uygulayacağım. Buna her zamankinden daha fazla ihtiyacım var. Önümde çok zorlu müsabakalar var. Ülkemin ekmeğinden, aşından, havası ve insanından güç toplayacağım. Onlardan aldığım kuvvet ile ringe çıkacağım. Benim en büyük enerji kaynağım ülkem ve insanlarıdır. Maçlarımda onların çığlıklarını duyuyorum. Onların haykırışlarıyla rakibime saldırıyorum. Onların desteklerini binlerce kilometre uzaktan duyuyor ve hissediyorum. Beni ringlerde başarılı kılan da bu destektir. Ülkemdir" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön