SPOR

CANLI

Şampiyon yaparsa ücreti de artacak

Galatasaray, Roberto Mancini ile 3 yıllık anlaşmaya vardı. İtalyan teknik adam akşam saatlerinde takımın antrenmanına katıldı. Galatasaray İtalyan teknik adamla anlaştığını ve anlaşmanın ayrıntılarını da borsaya bildirdi. Mancini eğer takımı bir futbol sezonunda Türkiye Ligi Şampiyonu yapar ve aynı sezonda UEFA Şampiyonlar Liginde çeyrek final oynamaya hak kazanırsa bir sonraki sezonun yıllık ücretine 300.000 EURO daha eklenecek.

Şampiyon yaparsa ücreti de artacak

Fatih Terim ile yolların ayrılmasından sonra Galatasaray, dünyaca ünlü İtalyan teknik adam Roberto Mancini ile her konuda anlaştı... 3 yıllık anlaşma sağlanan İtalyan teknik adam anlaşmanın ardından akşam saatlerinde Florya Metin Oktay Tesislerine gitti. Mancini, saat 18:30'da başlayan ve basına kapalı yapılan antrenmana katıldı ve yeni öğrencileriyle tanıştı.

Mancini ile Galatasaray arasındaki anlaşmanın detayları da borsaya bildirildi. Sarı kırmızılı takım İtalyan çalıştırıcıya 3 yıl için 12,5 milyon Euro ödeyecek.

MANCINI'DEN İLK AÇIKLAMA: DOĞRU BİR KARAR VERDİM
İtalyan teknik direktör Roberto Mancini sözleşme sonrası yaptığı açıklamada "Galatasaray gibi büyük bir kulübe geldiğim için çok mutluyum" dedi.

İmza töreni sonrası kulübe açıklamalarda bulunan Mancini, şunları söyledi; "Juventus - Galatasaray karşılaşması benim için güzel bir tesadüf olacak. Çok farklı, çok büyük bir camiaya geldim ve doğru bir karar verdim. Galatasaray gibi büyük bir kulübe geldiğim için çok mutluyum."

Galatasaray Sportif A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan ise, "Camiamıza hayırlı olsun. Mancini ile 3 yıllık anlaşma imzaladık. İnşallah başarılı bir 3 yıl olmasını diliyoruz. Kendisi dünyanın kabul ettiği başarılı bir İtalyan teknik direktör. İnşallah süratle Galatasaray'a adapte olacak ve başarılarımız devam edecek. Hem Türk futbol ailesine hem de camiamıza hayırlı olsun diyoruz" diye konuştu.


Galatasaray Başkanı Aysal ve yöneticilerle yaptığı görüşmeden sonra otelden ayrılan Mancini, Florya'ya hareket etti. (Fotoğraf: AA)

GALATASARAY BORSAYA BİLDİRDİ
Galatasaray Kulübü, İtalyan teknik direktör Roberto Mancini ile 3 yıllık anlaşma sağladığını borsaya bildirdi.

KAP'a yapılan açıklama şöyle; "Profesyonel Futbol Takımımız Teknik Direktörlüğü için Şirketimiz ile Roberto Mancini arasında 2013-2014 futbol sezonundan başlamak üzere 3 futbol sezonu anlaşmaya varılmıştır. Buna göre Teknik Direktör'e, 2013/14 sezonu için 3.5 MEUR, 2014/15 ve 2015/16 sezonlarının herbiri için yıllık 4.500.000 EUR ücret ödenecektir. Eğer A Futbol Takımı bir futbol sezonunda Türkiye Ligi Şampiyonluğunu kazanır ve aynı sezonda UEFA Şampiyonlar Liginde çeyrek final oynamaya hak kazanırsa bir sonraki sezonun yıllık ücretine 300.000 EUR daha eklenecektir.

Ayrıca, Türkiye Ligi Şampiyonluğu durumunda 2013/14 sezonu için 1.250.000 EUR, 2014/15 ve 2015/16 sezonlarının herbiri için de Teknik Direktör'e 1.000.000 EUR prim ödenecektir. Türkiye Kupası Şampiyonluğu durumunda ise Teknik Direktör'ün görevde bulunduğu ve kazanılan her kupa için prim tutarı 500.000 EUR'dur. Şampiyonlar Ligi primleri; Teknik Direktör'ün görevde bulunduğu ve oynanan Çeyrek Final için 350.000 EUR, Yarı Final için 500.000 EUR, Final için 1.000.000 EUR, kazanılan Kupa için 2.500.000 EUR'dur (rakamlar kümülatif değildir). Avrupa Ligi primleri; Teknik Direktör'ün görevde bulunduğu ve oynanan Final için 300.000 EUR, kazanılan Kupa için 1.150.000 EUR'dur (rakamlar kümülatif değildir).UEFA Süper Kupa primi; Teknik Direktör'ün görevde bulunduğu ve kazanılan Kupa için 500.000 EUR'dur.FIFA Kulüpler Dünya Kupası primi; Teknik Direktör'ün görevde bulunduğu ve kazanılan Kupa için 300.000 EUR'dur."

YARDIMCISI TUGAY KERİMOĞLU
Her konuda anlaşılan Roberto Mancini, sarı-kırmızılı takımdaki ilk kararını verdi...

İtalyan teknik adam, yardımcı antrenör olarak İngiltere'den de tanıdığı, Galatasaray'ın efsane futbolcularından Tugay Kerimoğlu'nu istedi... Kerimoğlu'na resmi teklif bugün yapılacak. Milli takımda görev yapan Tugay Kerimoğlu teklifi kabul etmesi halinde Mancini'nin yardımcılığını üstlenecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler