HABER

Şampiyona Varta desteği

2006 Türkiye Ralli Şampiyonluğunu Yeşil Bursa Rallisi'nde garantileyen Subaru Türkiye Ralli Takımı pilotu Ercan Kazaz, sezonun son yarışı Türkiye Rallisi'nde (WRC) pil teknolojisinde lider marka VARTA co-sponsorluğunu da alarak start alıyor.

12-15 Ekim tarihleri arasında Antalya'da düzenlenecek olan Dünya Ralli Şampiyonası 13. yarışı Türkiye Rallisi'nde yarışa girip giremeyeceği son ana kadar belli olmayan,Türkiye'nin yeni şampiyonu Ercan Kazaz, Subaru Impreza WRC 2005 ile Kariyerinde ilk kez WRC otomobille dünyanın en iyi ralli pilotları ile mücadele edecek olmanın heyecanını yaşıyor. Kazaz, yarışa günler kala Spectrum BRANDS grubu içerisinde yer alan VARTA pil şirketinin kendisine destek olmasından büyük sevinç duyduğunu belirtti.

Hem Subaru Türkiye Ralli Takımı, hem de Atölye Kazaz olarak Türkiye ve yurtdışında kazanılan başarıların desteksiz kalmayacağına inandığını her zaman belirten Ercan Kazaz, şunları söyledi : "Türkiye Rallisi'ne günler kala, dünyada bir çok ilke imza atılırken orda olan VARTA pil firmasının bize destek vermeye karar vermesi bizim için çok anlamlı ve bir okadar da önemli. Bu rallide sadece Türkiye'ye başarı getirmek için yarışıyoruz. Hiçbir Markalar Şampiyonluğu hedefimiz yok. Seyircilerimizin bizleri yalnız bırakmayacağına inanıyorum. Antalyalı ve Kemerlilerin bu yarışın elden gitmemesi ve geri gelmesi için hep birlikte yolları dolduracaklarına eminim."

Şampiyona lideri 3 otomobil ile start alıyor
Türkiye Ralli Markalar Şampiyonası lideri Subaru Türkiye Ralli Takımı, Türkiye Rallisi'nde üç otomobil ile start almaya hazırlanıyor. Subaru Impreza WRC ile start alacak olan Şampiyon ekip Kazaz – Kurbanzade'nin yanı sıra, 2006 Grup N Şampiyonluğu'nu Bursa Rallisi sonrasında ilan eden Hakan Dinç, Macit Gür'ün kopilotluğunda Subaru Impreza N12 ile mücadeleye dahil oluyor.

Şampiyonanın genç ismi Hasan Özseyhan, kariyerinde ilk kez Subaru Impreza N12 ile Antalya'da start alacak. Bir yarış aradan sonra parkurlara Antalya'da geri dönecek olan Özseyhan, Fatih İnan'ın kopilotluğunda Gençler Şampiyonası'na kaldığı yerden devam ediyor.

Şampiyonada STRT 186.75 puanla lider durumda yer alırken, en yakın rakibi Ford Rally Sport Türkiye 177.25 puan ile ikinci, Fiat Motorsport ise 158.50 puan ile üçüncü sırada.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön