Samsun'da dükkanlar kapalı, halk sokakta

Koronavirüs önlemleri kapsamında işletmeler dükkanına kilit vurdu ancak vatandaşların bazılarını bu durum bile durdurmadı. Samsun'da bugün çekilen görüntüler görenleri şaşırttı. Kentin en işlek caddesi olan Çiftlik Cadedesi'nde insan yoğunluğu gün boyu devam etti.

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile koronavirüs önlemleri kapsamında bazı işletmeler, geçici süreyle kapatıldı. Samsun’da da birçok işletme kapılarını kapattı. Buna rağmen Samsun’un en işlek caddesi olan Çiftlik Caddesi’nde yoğunluk yaşandığı gözlendi. Vatandaşlardan bazıları maske ve eldivenle önlem alırken, durumun ciddiyetinin henüz anlaşılmadığını belirterek, zorunlu haller dışında sokağa çıkılmaması yönündeki tavsiyelere uyulması gerektiğini vurguladı.

'Bazı dükkanlar açık, bazıları kapalı'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
Gidin köyünüze kafa dinleyin nedir bu çarşı pazar sevdası . Başınıza gelmeden anlamayacaksınız herhalde durumun ciddiyetini.
Aynen. İlla başlarına gelince anlayacaklar. Dükkanlar kapalı iken çarşıda ne işiniz var acaba. Bir oturun artık evinizde. Yeter.
Siz yasak kelimesini insanlara TATİL diye söylerseniz Tabi kimse umursamaz ciddiyetin farkına varmaz sonumuz italya gibi olacak.Şuan bile bayanlar vızır vızır dışarıda çocuklarıyla beraber geziyorlar
@bolero6666 Kimsenin tatil gibi sunduğu yok. Devlet her platformda dışarı çıkmayın diye uyarıyor ama sen daha bunun bile farkında değilsin. Uyarılara uymayan bu tipler her fırsatta devletine güvenmeyip laf eden tiplerdir emin ol. Senin de onlardan bir farkın yok bu konuda. Devletine güvenip onu dinlemek yerine portakal izlersen tabi ki haberin olmaz devletin yaptıklarından. Sorun devlette değil devletine güvenmeyen, kendini her şeyi bilen sanan ama aslında cehalet abidesi olan insanlarda. Bakınız : Murat Boz...
@bolero6666 bundan hukumete bahane bulabileceğin bir şey çıkmaz.insanlarımızda uyarıya riayet ediyor.senin gibi bilgiç sürüsü chp ye üst akıl verir.bu milletin sizin gibilerin aklına ihtiyacı yoktur.
@69480kimyager Öncelikle...Portakal'ın söylediklerinin yüzde 99 u doğrudur...Yüzde biri ise doğrulanmamış kaynaklardan olduğu için henüz belirgin değildir. İkinci olarak... İşini yapanı baş tacı yapacaksın...Örneğin Sağlık Bakanı...Ama yapmayanı da azledeceksin...Örneğin umre dönüşündeki büyük yanlışa ortak olan her kim var ise...Sonuç...Güveni hak edene güveneceksin!
işleyişe ayak uyduran bir türlü kendini geliştiremeyen Anadolu insanı. Büyük kentlerde minimum 10 bin ile 100 bini götürür
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler