HABER

Samsung Yönetim Kurulu Başkanı hayatını kaybetti!

Samsung Yönetim Kurulu Başkanı hayatını kaybetti!

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung şok üzerine şok yaşıyor. Güney Koreli teknoloji devinin yönetim kurulu başkanı Lee Kun-hee hayatını kaybetti.

Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung’un Yönetim Kurulu Başkanı olan Lee Kun-hee’nin hayatını kaybettiği açıklandı. Kun-hee çok uzun bir süredir Samsung’ta Başkanlık görevini yürütüyordu. İlk olarak 1987 yılında şirketin yönetim kuruluna seçilen Kun-hee Samsung’un bugünlere gelmesinde önemli bir rol üstlendi.

HAPİS CEZASI ALMIŞTI

Kun-hee söz konusu şirket olduğunda hiçbir hamleden çekinmeyen sert bir iş adamıydı. Bir dönem Kun-hee’nin Güney Kore’de düzinelerce politikacıya rüşvet verdiği ortaya çıkmıştı. Bu skandalın ardından Kun-hee 3 yıl hapis cezası almış ve milyonlarca dolar tazminat ödemişti. Tam Kun-hee hapse girmek üzereyken dönemin Devlet Başkanı kendisini affetmiş ve Samsung’un başkanı hapis yatmaktan kurtulmuştu.

HASTANE ODASINDA SAMSUNG'U BIRAKMADI

78 yaşında hayatını kaybeden Kun-hee son yıllarını hastane odasında geçirdi. Fakat bu durum bile onun Samsung’u yönetmesine engel olmadı. Görevde bulunduğu süre içerisinde kendisine yakın olan isimleri şirketin üst seviyelerindeki görevlere getiren Kun-hee, bu kişiler üzerinden Samsung’u yönetmeye devam etti.

Huawei Google ile olan bağını tamamen kopartıyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön