HABER

Samsunspor'da gol sıkıntısı

- Teknik direktör İpekoğlu: "Girdiğimiz pozisyonları değerlendiremiyoruz. Bunu bir türlü çözemedik. Herhalde takımda gol kaçırmayan futbolcumuz yok"

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'da teknik direktör Engin İpekoğlu, gol sorununu çözemediklerini belirterek, "Herhalde takımda gol kaçırmayan futbolcumuz yok." dedi.

Nuri Asan Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen İpekoğlu, son oynadıkları Denizlispor maçında çok sayıda gol pozisyonundan yararlanamadıklarını dile getirerek şunları kaydetti:

"Denizlispor maçından 1 puan aldığımıza sevinelim mi, yoksa 2 puan kaybettiğimize üzülelim mi bilemiyorum. Yine gol bölgelerinde verimli olamadık. Bir türlü gol atamıyoruz. Onun için antrenmanın şeklini de değiştirdim. Artık 4 kalede antrenman metodu uygulayacağız. Belki 4 kale antrenmanlarda gol atabiliriz, diye düşünüyorum. Bu işin esprisi ama girdiğimiz pozisyonları değerlendiremiyoruz. Bunu bir türlü çözemedik. Herhalde takımda gol kaçırmayan futbolcumuz yok."

Ligde 17 Aralık Pazar günü Akın Çorap Giresunspor'u konuk edeceklerini hatırlatan İpekoğlu, sahalarında puan kaybetmeye tahammüllerinin olmadığını belirterek, "Bir an önce alt taraftan uzaklaşmak düşüncesindeyiz. Ligde 3 seri galibiyet alan bir takım kendini üst sıralara atabiliyor. Bunun için seyircimizin de şartlar ne olursa olsun 90 dakika bizi desteklemesini istiyoruz." diye konuştu.

İpekoğlu, Samsunspor Kulübü yönetiminin olağanüstü kongre kararı almasının takımda olumsuz hava oluşturduğunu ifade ederek, yeni yönetimin kendisi ile devam etmek istememesi halinde görevi bırakabileceğini dile getirdi.

- Akın Çorap Giresunspor maçı hazırlıkları

Samsunspor, Akın Çorap Giresunspor maçının hazırlıklarına başladı.

Teknik direktör Engin İpekoğlu yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanda, futbolcular ısınma hareketlerinin ardından pas çalışması yaptı.

Sakatlıkları devam eden Ufuk Gürbudak ve Ahmet Cebe antrenmana katılmadı.

(AA)

Geri Dön