HABER

Sanatçı Berkant anjiyo oldu

Göğsündeki ağrı şikayetiyle gittiği hastanede damar tıkanıklığı tespit edilen sanatçı Berkant, anjiyo oldu.

İSTANBUL (İHA) - Kalbine stent takılan sanatçı, bugün taburcu oldu.

Memorial Hastanesi'nde kalp cerrahı Prof. Dr. Bingür Sönmez tarafından ameliyat edilen Berkant, bugün taburcu oldu. Berkant, eşi Engin Akgüner ve kendisine müdahale eden doktorları Prof. Dr. Bingür Sönmez ve Kardiyolog Prof. Dr. Deniz Şener ile birlikte basın mensuplarının karşısına çıktı. 2003 yılında geçirdiği rahatsızlık sırasında da kendisine aynı ekibin müdahale ettiğini anlatan Berkant, "Beni hayata döndürenlerin yanındayım. Doktorum yıllar önce de beni hayata döndürmüştü. Şimdi sağlığım çok daha iyi. Günde 15 tane sigara içiyordum. 40 yıldır sigara tiryakisiyim. Sigaradan olduğunu düşünüyoruz. 3 gün önce damarımda tıkanma sebebiyle göğsümde sancılar oldu. Hemen buradaki doktorumu aradım. Ardından da hastaneye geldim. Burada müdahale ettiler. Kalbime iki tane stent takıldı. Şuan durumum iyi. Doktorlarıma teşekkür ediyorum" dedi.

Berkant, "Sanatçı dostlarınızdan sizi arayan oldu mu?" sorusuna ise "Burası İstanbul herkesin kendine göre işi var, sorunu var. kimseyi rahatsız etmek istemedik ve kimseye haber vermedik. Sezen Cumhur Önal telefonla bizi aradı. Bundan sonra sigara içmeyeceğim, şarkı söylemeye devam edeceğim" şeklinde karşılık verdi.

Prof. Dr. Bingür Sönmez ise sanatçı Berkant'ın kendilerine 3 gün önce göğsündeki sancı şikayetiyle başvurduğunu belirterek, "Yaptığımız tetkiklerde damar tıkanıklığı olduğunu tespit ettik. Yapılan müdahalenin ardından sorunu çözüldü. Şuan sağlığı gayet iyi. Bundan sonra sigara içmemesini istiyoruz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön