Sancaktepe'de koronavirüs sonrası yapılmıştı! Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi hizmete açılıyor

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Sancaktepe'de inşa edilen Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi yarın düzenlenecek törenin ardından hizmete açılacak. 'Çok amaçlı acil durum hastanesi' olarak inşa edilen Sancaktepe'deki hastanenin yapımına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 6 Nisan'daki duyurusunun ardından başlanmıştı.

Sarıgazi Mahallesi'ne inşa edilen hastanede ilk günden bu yana hummalı çalışmalar devam ederken, açılış için de geri sayım başladı.

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden dünyaca ünlü Türk Patolog Prof. Dr. Feriha Öz'ün isminin verildiği hastanede yarın yapılacak tören öncesinde son hazırlıklar devam ediyor.

Bu kapsamda dün sabah saatlerinde "Hocaların hocası" olarak da anılan Prof. Dr. Öz'ün isminin yazılı olduğu tabela hastane binasına asılırken, ekiplerin çevre ve peyzaj düzenlemelerine yönelik çalışmaları da aralıksız sürüyor.

HASTANE, KENTİN HİZMET YARIŞINDA ÖNEMLİ BİR GÖREV ÜSTLENECEK

İnşa çalışmalarına 9 Nisan'da başlanan hastanenin İstanbul'un hizmet yarışında önemli bir görev üstlenmesi bekliyor.

Bu kapsamda hastanenin, başta yeni tip koronavirüs olmak üzere, salgın, deprem ve afetlerle mücadelede aktif olarak rol alması planlanıyor.

Yapımı için yaklaşık 4 bin personelin 3 vardiya şeklinde çalıştığı sağlık tesisi, ameliyathaneleri, MR, triyaj odaları, laboratuvarları, anjiyo ile ekoları ve ultrasonlarıyla tam teşekküllü bir hastane altyapısına sahip olarak hizmet verecek.

Hastane, 125 bin metrekare alana kurulurken, 75 bin metrekarelik kapalı alanıyla sağlık hizmeti verecek. 1008 yatak kapasitesi ile sağlık sistemine önemli katkılar sunacak hastanede istenildiğinde her oda yoğun bakıma da dönüştürülebilecek.

Sağlık tesisinde 500 araçlık otopark ve 16 ameliyathanenin yanı sıra 36'sı diyaliz ve yoğun bakım altyapısına sahip 576 banyolu hasta yatak odası, 36'sı diyaliz hasta altyapısına sahip 432 yoğun bakım yatağı, 36 acil müşahede yatağı, 8 triyaj, 2 CRP, 4 tomografi, 4 MR, 2 X-ray odası bulunuyor. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
yine betona yatırım. Şaşırdık mı ? HAYIR
hastaneyi yapan firma ne para kazanmıştır. yandaşa para aktarmanın adı millete hizmet oldu. bilin bakim hastaneleri ihalesiz kime verdiler.
Ben bu hastane yapiminda görev aldim birçok fedakarlik ve emeklerle bukadar kisa surede bu is yapildigece gündüz demeden Devlet,Firma ve Çalisanlar olarak herkesi gözlemledim diyecegim o ki olumsuz yorum yapanlar gözünüze dizinize dursun düsün bu ülkenin yakasindan emek vermek klavyeden balon yorumlar yapmaya benzemez...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler