HABER

Saniye saniye dolandırıcılık

ADIYAMAN (İHA) - Adıyaman'da bir markete giren dolandırıcılık şüphelisi, el çabukluğuyla kasiyer kızı dolandırarak, verdiği parayı iki defa alarak marketten uzaklaştı.

Atatürk Bulvarı Dursun Çavuş kavşağında bulunan Murat markete giren bir kişi, bir paket kuru fasulye alarak kasaya yaklaştı. İftar vaktine yakın bir zaman olduğu için aşırı yoğunluk yaşayan kasaların bu yoğunluğundan faydalanan şüpheli, elindeki 100 YTL'yi kasiyer kıza uzattı. Kasiyer kızın parayı almasının ardından cebinde bozuk para olduğunu söyleyen şüpheli, kasaya verdiği 100 YTL'yi geri aldı. Şüpheli kuru fasulyenin fiyatı olan 4 YTL'yi cebinden çıkartarak kasiyere verdi. Kasiyer kız müşteri sandığı şüphelinin 100 YTL'sini verdiğini sandı fakat şüpheli el çabukluğu ile aldığı 100 YTL'yi cebine koyarak tekrar 100 YTL istedi. Bunun üzerine kasadan 100 YTL daha veren kasiyer kız, parayı verdiğini sanarak müşteri kılığındaki şüphelinin ceplerini kontrol etmesini istedi. Şüpheli sağ cebine koyduğu 100 YTL'yi sol cebinde arayarak parayı almadığını söyledi. Kasada başka müşterilerde olduğu için kısa süreli bir telaş yaşandı. Daha sonra şüpheli hiçbir şey olmamış gibi aldığı kuru fasulyeyi poşete koyarak marketten uzaklaştı.

Yaşananların ardından kasadaki parayı sayan kasiyer kız paranın 100 YTL eksik olduğunu belirledi. Marketin güvenlik kamerasını izleyen görevliler, şüpheliyi tespit ederek polise haber verdi. Polis ekipleri olay yerine gelerek gerekli notları aldı ve olayın şüphelisini aramaya başladı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön