HABER

Şanlıurfa polisinden ihale operasyonu

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ihalelere fesat karıştıran 3 ayrı kuruma yönelik düzenlediği operasyonda aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 70 kişiyi gözaltına aldı.

ŞANLIURFA (İHA) - Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ihalelere fesat karıştırarak devleti zarar uğrattıkları gerekçesiyle 3 ayrı kuruma yönelik düzenlediği operasyonda aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 70 kişiyi gözaltına aldı.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Cumhuriyet savcılığının talimatı üzerine 2008 ve 2009 yıllarında yaptıkları ihalelere fesat karıştırarak devleti zarara uğrattıkları iddiasıyla Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Vakıflar Bölge Müdürlüğü ile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne yönelik operasyon düzenledi.

Sabah saatlerinde 3 kamu kurumu ile belirlenen adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda aralarında kamu görevlileri ile şirket yöneticileri ve çalışanlarının bulunduğu 70 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne götürülen 70 kişinin sorgulamalarına başlandığı öğrenildi.

Operasyon sırasında yapılan aramalarda bazı ihale evraklarına el konulurken, operasyonların sürdüğü gözaltına alınan kişi sayısının artacağı bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön