HABER

Şanlıurfa'da bu yıl 38 sergi açıldı

ŞANLIURFA (İHA) - Şanlıurfa Devlet Güzel Sanatlar Galerisi, son bir yıl içinde yaptığı faaliyetlerle canlılığına tekrar kavuştu.

Şanlıurfa Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nin 2006 yılı için Kültür ve Turizm Bakanlığı'na teklif ettiği kurslardan bakanlık tarafından uygun görülüp onaylanan Geleneksel Tük Süsleme ve El Sanatlarımızdan Ebru, Hüsn-ü Hat, Keçe Yapımı kurslarına katılanlardan sınavlarda başarılı olan Keçe Yapımı 12, Ehram 8, Ebru 27, Hüsnü Hat 14 olmak üzere toplam 61 kursiyere Kültür ve Turizm Bakanlığı Onaylı Kurs Bitirme Belgesi verildi.

Yetkililer, 2006 Kasım ayı itibariyle bu yıl içerisinde 38 sergi sanat severlerin beğenisine sunulduğunu, yıl sonuna kadar bu sayının 40'ı bulacağı belirtti. 2007 yılı içinde Takı süsleme, Seramik biblo, ve Hediyelik eşya, Urfa taşı, yontuculuğu ve Urfa taşı süsleme kursları için Kültür ve Turizm Bakanlığı'na teklifte bulunulduğunu hatırlatan yetkililer, uygun görülmesi halinde bu kursların 2007 yılı içerisinde açılmasının planlandığını bildirdi.

Fotoğrafçılık kursu için de hazırlıklar başladığını belirten yetkililer, Fotoğrafçılık sanatına ilgi duyanların kursa kayıt olmak için Şanlıurfa Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'ne müracaat etmeleri gerektiğini kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön