HABER

Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Yetim'e ağır ceza

- Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, futbolcu Mertcan Çam'a yönelik saldırısı nedeniyle Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Emin Yetim'e sürekli hak mahrumiyeti cezası verdi

İSTANBUL (AA) - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, futbolcusu Mertcan Çam'ı darp ettiği gerekçesiyle Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Emin Yetim'e ağır bir ceza verdi.

TFF'den yapılan açıklamaya göre kurul, Şanlıurfaspor Kulübü Başkanı Emin Yetim'in, sporcusuna yönelik saldırısı nedeniyle 3 yıl 2 ay hak mahrumiyeti ve 180 bin lira para cezası almasını kararlaştırdı. PFDK, cezanın 3 yılı aşması dolayısıyla Yetim'i sürekli hak mahrumiyeti ile cezalandırdı.

Şanlıurfaspor yöneticisi Mehmet Giray Küçük, aynı gerekçeyle 1 yıl hak mahrumiyeti ve 60 bin lira para cezası alırken, kulüp görevlisi Mustafa Müsri'ye de sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 30 gün hak mahrumiyeti verildi.

TFF 2. Lig takımlarından Şanlıurfaspor'da kiralık olarak forma giyen ve alacak meselesi yüzünden TFF'ye başvuran Mertcan Çam, kulüp başkanı Emin Yetim ve çevresindekilerden dayak yediği iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu.

(AA)

Geri Dön