HABER

Sapancı'nın organları, 5 kişiye hayat verecek

ÇORUM (İHA) - Çorum'da beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden Halil Sapancı'nın bağışladığı organları, 5 kişiye hayat verecek.

Çorum Hasanpaşa Devlet Hastanesi'nde memur olarak çalışan 2 çocuk babası Halil Sapancı (39), dün evinde beyin kanaması geçirerek hayatını kaybetmişti. Halil Sapancı'nın daha önceden organlarını bağışlaması nedeniyle yetkililer durumu ailesine bildirdi. Ailesi vasiyeti yerine getirerek, Sapancı'nın Karaciğer, dalak, pankreas ve 2 böbreğini alınmasına izin verdi. Ankara'dan gelen özel ekip, Çorum Hasanpaşa Devlet Hastanesi'nde bir operasyonla bağışlanan organları alarak Ankara'ya götürdü. Halil Sapancı'nın alınan organlarının 5 kişiye nakledileceği belirtildi.

8 yıldır Hasanpaşa Devlet Hastanesi'nde çalışan ve geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybettikten sonra bağışladığı organlarıyla 5 kişinin yeniden hayata dönmesini sağlayacak olan Halil Sapancı'nın cenazesi, doğum yeri olan Çorum Merkeze bağlı Karagöz Köyü'nde kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön