HABER

'Sapık baba'nın kızı taburcu oldu

'Sapık baba'nın kızı taburcu oldu

Öz babası Josef Fritzl tarafından, Avusturya'daki evlerinin bodrumunda hapis tutularak haftada iki ya da üç kez düzenli olarak 24 yıl boyunca tecavüze uğrayıp 7 çocuk sahibi olan Elizabeth Fritz kaldığı hastaneden taburcu edildi.

Elizabeth Fritzl'in avukatı Christoph Herbst, Elizabeth'in taburcu edildikten sonra çocukları ile birlikte yaşayacağı ve yeri gizli tutulan yeni evine yerleştiğini açıkladı.

Herbst, Elizabeth'le birlikte klinikte kalan altı çocuğun da anneleri ile birlikte yeni evlerine gittiklerini de belirtti.

Korkunç olay, hiç gün ışığı görmeden yaşayan en büyük çocuk Kerstin'in (19) hastalanarak hastaneye kaldırılmasıyla ortaya çıkmış ve tüm dünyada büyük yankı uyandırmıştı.

Nisan ayında olayın ortaya çıkmasından sonra Amstetten-Mauer'daki bir kliniğe yerleştirilen Elizabeth Fritzl, daha sonra buraya getirilen 6 çocuğu ile birlikte tedavi altına alınmıştı.

Fritzl, kızını henüz 18 yaşındayken evinin bodrumuna hapsederek ondan 7 çocuk sahibi olmuş, çocuklardan biri doğduktan sonra ocakta yakarak öldürmüştü.

Tüm dünyada büyük yankı yaratan olayla ilgili davanın Mart ayında başlaması bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön