HABER

"Sapık" damgasına şikayet

İSTANBUL (İHA) - Ümraniyeliler, kandırdığı ilköğretim öğrencilerinden 8'ine tecavüz eden ve "Ümraniye sapığı" olarak tanınan Yaman Özçelik'in Ümraniye ile bağdaştırılmasına tepki gösterdi.

Ümraniye Belediye Başkanlığı'nda düzenlenen basın toplantısına, Belediye Başkanı Mehmet Bingöl, Ümraniye Esnaf Odaları Başkanı Bayram Çavuşoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin ve Ümraniye'de yayınlanan yerel Kulvar Gazetesi sahibi Haşim Karakaş ile az sayıda Ümraniyeli katıldı.

Haşim Karakaş, Ümraniye halkının, adının ve ilçesinin sapıkla anılmasını istemediğini belirterek, "Yakalanan Yaman Özçelik isimli şahsın adının Ümraniye ile birlikte anılması ciddi bir tepkiyle karşılanmaktadır. Bu ifade Ümraniye'nin imajını zedelemektedir. Ümraniye'nin isminin sapık ile anılması semte büyük zarar vermektedir. Bu durumdan alışveriş merkezleri, özel eğitim kurumları, tiyatro ve sinema salonları olumsuz yönde etkilenmiştir. Aileler çocuklarını spor tesislerine ve okullarına göndermekten tedirgin olmaktadırlar" dedi.

Konuşmasında ünlü şovmen Beyaz'ı da eleştiren Kulvar Gazetesi sahibi Karakaş, "Bir televizyon programında şov yapan Beyazıt Öztürk'ün 'Ümraniyeli Ejder' tiplemesi çok yakışıksız ve Ümraniye halkını rencide edici niteliktedir. Bu tiplemeyi yapan Öztürk'ü kınıyoruz" dedi.

Karakaş'ın ardından söz alan Belediye Başkanı Mehmet Bingöl ise Ümraniye'de huzur istediklerini söyleyerek şunları söyledi:
"Ümraniye halkı mutlu olsun ve kalkınsın. Sapık, anarşi gibi olumsuz olayların önüne 'Ümraniye' ekinin konulmasından rahatsız oluyoruz."
Öte yandan, duvarda asılı "Ümraniye'nin sapık ile anılması, Ümraniye halkına yapılmış en büyük kötülüktür" yazılı pankart dikkat çekti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön