HABER

Sapık, Hepatit B tedavisi görmüş

İSTANBUL (İHA) - Ümraniye sapığı Yaman Özçelik'in, Hepatit B hastalığından yaklaşık 2 yıl önce Ümraniye Çamlıca Hayat Hastanesi'nde tedavi gördüğü ortaya çıktı.

Ünalan Mahallesi'nde bir kızı kaçırıp tecavüz etmek istediği sırada yakalanan ve adliyeye çıkarıldıktan sonra cezaevine gönderilen Özçelik'in, ismini duyan hastane personeli, bilgisayar kayıtlarında yaptığı araştırmada Özçelik'in 11.10.2000 tarihinde tedavi için hastaneye başvurduğunu tespit etti. Halsizlik, yüksek ateş ve yorgunluk şikayetleriyle hastaneye müracaat eden Yaman Özçelik'in, yapılan kontroller sonucunda Akut Viral Hepatit (Hepatit B) teşhisiyle yaklaşık 19 gün hastanede tedavi gördüğü belirlendi. Yapılan tedavisinden sonra taburcu edilen Özçelik'in, daha sonraki kontrollere ise gelmediği bildirildi.

HASTANE YÖNETİMİ MAĞDURLARI UYARDI Hastane yönetimi, Özçelik'in tecavüzüne uğrayan çocukların ailelerini uyarmak amacıyla bir basın toplantısı düzenledi. Ümraniye Çamlıca Hayat Hastanesi Başhekimi Doktor Namık Kemal Tartanoğlu yaptığı açıklamada, Ümraniye sapığı olarak bilinen Özçelik'in tedavi gördüğünü belirterek, "Kendisi hastanemize yüksek ateş ve yorgunluk şikayetleriyle başvurmuş. Ve yapılan kontrollerde kendisinde Hepatit B hastalığı görülmüştür. Daha sonraki kontrollerine ise gelmemiştir. Şahsın karışmış olduğu olaylar göz önüne alınarak bu konudaki mağdurları uyarmayı uygun gördük ve ilgililere gerekli bilgiyi verdik" dedi.
Tartanoğlu, Yaman Özçelik'in Hepatit B rahatsızlığı olduğunun bilindiğini, ancak taşıyıcı olup olmadığının belli olmadığını söyledi. Başhekim, bu virüsün sperm ve tükürük yoluyla bulaşabileceğini de belirterek, mağdurların bir an önce hastanelere müracaat edip kan testi yaptırarak böyle bir rahatsızlık taşıyıp taşımadıklarını öğrenmeleri gerektiğini kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön