Sapık şeyh hakkında mide bulandıran bir detay daha!

Konya'yı ayağa kaldıran olayla ilgili iğrenç bir detay daha ortaya çıktı. 5 erkeğe istismarda bulunduğu iddia edilen sahte tarikat şeyhi S.I.'nın, yargılanmasına devam edilirken, T.M. adlı genç, tutuklu sanığın kendisini de istismar ettiğini ileri sürerek şikayetçi oldu. T.M., S.I.'nın taciz edeceği kişileri zikir sırasında ve özellikle gençlerden seçtiğini iddia etti. Genç, şeyhin gizli bir odası olduğunu ve her şeyi burada gerçekleştirdiğini anlattı

Başbakanlık İletişim Merkezi'ne bu yılın başlarında şikayette bulunan bir kişi, sohbetlerine katıldığı, kendisini 'sözde halife' diye tanıtan sahte şeyhin, erkeklere cinsel istismarda bulunduğunu ileri sürdü. Bunun üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan S.I., 2008 ve 2017 yılları arasında 17- 22 yaşlarındaki 5 erkeğe cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı. 70 yıla kadar hapsi istenen S.I.'nın (65) yargılanmasına 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam ediliyor.

19 YAŞINDAKİ GENÇ KONUŞTU

Bazı mağdurlara birden fazla cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla sanık hakkında talep edilen cezanın da suç oranına göre artırılması talep edilirken, Konya'da T.M. (19) adlı genç, polis merkezine giderek S.I.'nın kendisine de istismarda bulunduğu iddiasıyla şikayetçi oldu. T.M.'nin şikayeti de aynı dosyayla birleşti.

17 yaşındayken sohbetlere gitmeye başladığını belirten T.M., bu sırada sahte şeyh S.I.'nın kendisine cinsel istismarda bulunduğunu ileri sürdü. S.I.'nın kendisini iş yerine de çağırdığını belirten T.M., sanığın birlikte gittiği arkadaşına da istismarda bulunduğunu iddia etti.

'GİZLİ ODA VARDI'

Ailesinin sohbetlere gitmesini istemediğini, sanıkla ilgili çıkan haberlerin ardından şikayetçi olduğunu belirten T.M., "Ağustos ayında haberler çıkınca aileme bir şey diyemedim. Haberlerde görünce kendime güvenim geldi ve şikayetçi oldum. İş yerinin üst katında bunun küçük bir odası. O oda gizli ve perdeli, her şeyini orada yapardı. Ben korkup gitmedim" diye konuştu.

'ŞİKAYET ETTİĞİM İÇİN BANA KİNLENDİ'

S.I.'nın karşısındaki kişiyi gözleriyle hipnoz ettiğini ileri süren T.M., ''Karşısındakini gözleriyle hipnoz ediyordu. Onu vakfa şikayet etmiştim. Şikayet ettiğim için bana kinlendi. Şikayetin ardından dergühtakiler bana kızdı ve inanmadı. Gitmek istemiyordum ama beni hipnoz ettiği için dükkanına gidiyordum. 17 yaşında başladım. 18 yaşında bıraktım" dedi.

'TACİZ EDECEĞİ KİŞİYİ ZİKİRDE SEÇİYORDU'

Sanık S.I.'nın taciz edeceği kişiyi zikirde seçtiğini iddia eden T.M., "Taciz edeceği kişiyi zikirde seçiyordu. Özellikle gençlerden seçiyordu. Anne babası ölmüş ya da ayrılmış gençleri seçiyordu" ifadelerini kullandı.

T.M., S.I.'nın sözde mürit kazanmak için zaman zaman toplumsal alanlarda zikir çektirdiğini ileri sürdü. T.M., "Toplumsal yerlerde bilerek zikir yapıyorlar. Dergahtaki gençler lisedeki gençleri dergaha çağırıyordu. Bu gençlerin başına birçok şey geliyordu. Orada zikir değil, oyun oynuyorduk" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 32 yorum
Böyle tarikatlara inanmayın arkadaşlar. Herkes Türkiye diyanetine güvensin dinimizi öyle yaşayalım. bunların hepsi çıkarcı. öüritler para vermesinde görelim
Şeyler yolunu bulmuş durmak yok bademlemeye devam ahahaha
eskiden böyle olaylar var mıydı be de bunlara göz yuman ve göz yummalari için oy atanlar düşünsün sonuçta bazıları böyle yerlere evlatlarını yolluyor sonuç sapıklık işte değiştirin aklımızı size allahdan başka ve kitaptan başkasının yardımı fayda etmez gitmeyin gondermeyin evlatlarinizi kendiniz egitin...
@s.akinsu tarikatlarda bu tür şeyler taa bin yıl önce bile vardı.Hatta müslüman ülkeleri gezen batılı seyyahlar eşcinselliğin islam ülkelerinde ne kadar yaygın ve serbest yaşandığını görerek hayratler içinde kalmışlardır ve döndüklerinde galiba islam dini eşcinselliği yasaklamıyor diye anlatmışlardır.
ali_1994_gamjn onlar senin ataların olmasın
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler