Saraçhane Parkı'nda Mısır eylemi

Mısır'daki darbenin ardından yaşanan kanlı olaylara tepki gösteren bir grup, Saraçhane Parkı'nda protesto gösterisi düzenledi.

İSTANBUL (CİHAN)- Genç Hareket önderliğinde örgütlenen grup, Mısır'da yaşanan olaylara dikkat çekmek için Saraçhane Parkı'nda toplandı. Gruptakiler, tekbir getirerek, "Şehit Esma yolun yolumuzdur" ve "İhvan'a selam, direnişe devam" sloganları attı.

İnsan ve Medeniyet Hareketi Derneği Gebze Yönetim Kurulu Üyesi Ertuğrul Taşlı, meydanda bulunanlara Rabia işaretinin bir çığlık olduğunu belirterek, "Rabia işareti Hz. Nuh'a gönderilen bir selamdır aynı zamanda. Nuh'un gemisine binenlere, bir oluşun selamıdır. Onlarla beraber oluşun selamıdır. İçe kapanan başparmak bir elif, diğer dört parmak elifin diğer kısmını tamamlayan ve Allah lafzını ortaya çıkartan bir durumdur. Rabia işareti bir çığlıktır, mazlumun müslümanca duruşun çığlığıdır. Bu çığlığımızı an be an çoğaltmaya devam etmeliyiz" dedi.

Mısır için meydanda toplanan vatandaşlara birer sayfa Kur'an-ı Kerim dağıtılarak topluca hatim indirildi. Grup, yatsı namazını kıldıktan sonra saat 01.00 sıralarında dağıldı. CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Nasıl bir demokrasi varsa ülkede şeriatçılara gösteri izni var.Vatanperverlere biber gazı,jop var..
şeriatçi ne demek sen müslüman değilsin herhalde isnanları ayırdığına göre gösteri izni herkeze var kardeş yeterki sen adam ol polise taş atma molotof atma dilediğin gibi gösterini yap ama yok sen illla ben oramı buramı oynatırım dersen seni orandan burandab s....ler adam olacaksınız önce dininizi yaşayıp yaşatacaksınız
nıye bunlara müdahale edılmıyo nasıl bır ülkedeyız herkes eşit olacaksınız
arkadaşım senin aradaki farkı kavrayacak kadar aklın yok galiba sen polisimize taş ve molotof atarken onlar sadece demokratik haklarını kullanıp gösteri yapıyorlar. ulkemizin sizin gibilerle çok işi var diyeceğim ama boş beyinler uğraşmak için çabaya gerek yok.
Diğer Haberler