HABER

Sarhoşlara özel hizmet

MOSKOVA (İHA) - Rusya'da, alkolün su gibi tüketildiği, sarhoşların sokaklarda sabahladığı yılbaşı gecesi özel hizmet uygulamasına sahne olacak.

Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Andrey Çekalin, bu yılki yılbaşı gecesinde, Rus polisinin sarhoş vatandaşlara karşı daha kibar davranacağını açıkladı.
Çekalin, evlerinin yerini tarif edebilenlerin polis aracıyla evlerine bırakılacağını, adreslerini tarif edemeyenlerin ise sarhoşları ayıltmak için açılan merkezlere taşınacağını bildirdi.

Çekalin, bu amaçla kurulan merkezlerin yılbaşı gecesinde başkentteki sarhoş misafirleri karşılamaya hazır olduğunu ifade etti.

Yılbaşı gecesi 300 bin polisin güvenlik için nöbet tutacağını da kaydeden Çekalin, direksiyon başında yakalanan sarhoş sürücülerin ise 1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacak yeni trafik yasaları gereğince cezalandırılacaklarını söyledi.

Konuşmasında, yılbaşı kutlamalarının yapılacağı meydanlar ve çevresinde içki satışlarının yasaklandığını belirten Çekalin, vatandaşlara yılbaşı gecesi torpil, havai fişek, maytap patlatma yasağına uymaları gerektiğini hatırlattı.

Öte yandan, yılbaşı gecesini ayıltma merkezinde geçirmenin kişi başına 4 ABD dolarına malolacağı bildirildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön