HABER

"Sarıgül bize gelmek istedi"

"Sarıgül bize gelmek istedi"

Turkuaz Hareketi'nin lideri Ali Müfit Gürtuna, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün kuracakları partiye katılacağı şeklindeki haberler konusunda bir açıklama yaptı. Gürtuna, "Biz kadromuzu henüz açıklamadık" dedi.

Gürtuna, Mustafa Sarıgül'ün dün "Kimse benim üzerimden siyaset yapmasın" şeklindeki sert açıklamasına bugün yazılı olarak cevap verdi. Gürtuna, "13 Kasım 2006 tarihli Sabah Gazetesi'nde yayınlanan röportajımızla ilgili basından gelen yoğun sorular üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması ihtiyacı doğmuştur: Gazetede yayınlanan Balçiçek Pamir'le yaptığımız röportajda; hareketimizin içinde olmasını arzu ettiğimiz isimler sıralanırken kullanılan kesin hüküm belirten ifade, bazı yanlış anlaşılmalara sebep olmuştur" dedi. Gürtuna açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Röportaj sırasında gazeteci arkadaşımız hareketimizde yer alması muhtemel isimler konusunda duyumlarını sormuştur. Biz de: 'Evet bu isimlerle görüşmelerimiz devam ediyor, değerli isimlerdir ve bizimle birlikte olmalarını arzu ediyoruz' dedik. Sayın Mustafa Sarıgül ile de görüşmelerimizin devam ettiğini, Sarıgül'ün hareketimize katılmak istiyor olduğunu söyledik. Sayın Sarıgül gerçekten de görüşmelerimiz sırasında bizimle birlikte olma arzularını ifade etmiş ve bütün gücüyle hareketimizi desteklediklerini söylemişlerdir. Sabah Gazetesi'ne de bu şekilde bilgi verilmiştir. Ancak kadromuzda yer alan kesinleşmiş isimlerin parti kuruluşu ile birlikte açıklanacağı ifade edilmiştir. Röportajın devamında belirtilen bu durumun yeterince anlaşılamamış olması nedeniyle spekülatif bazı yaklaşımların olmasının siyaseten kimseye faydasının olamayacağı açıktır".

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön