HABER

Sarkozy, Royal ile arasındaki farkı açıyor

Paris (AA)- Fransa'da düzenlenen bir kamuoyu araştırması, merkez sağın adayı olması beklenen İçişleri Bakanı Nicoyas Sarkozy'nin, merkez solun adayı olması beklenen Sosyalist Parti üyesi Segolene Royal ile arasındaki farkı giderek açtığını ortaya koydu.

Sofres araştırma merkezinin düzenlediği ankete göre, Sarkozy'nin ilk turda oyların yüzde 38'ini, Royal'inse yüzde 29'unu alması bekleniyor.

Yine aynı kuruluşun bir önceki anketine göre, Sarkozy'nin oylarını yüzde 2 oranında artırdığı, Royal ise oylarının yüzde 4.5 oranında düştüğü görülüyor.

Geçen seçimlerde büyük bir sürpriz yaparak ikinci tura kalan aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi lideri Jean Marie-Le Pen'inse bu seçimlerin ilk turunda yüzde 9.5 oranında oy alması bekleniyor.

Sosyalist Parti'de, Royal'in dışında Laurent Fabius ve Dominique Strauss-Kahn aday adayı olduklarını resmen ilan ettiler.

Sosyalist Parti delegeleri, gelecek ay düzenlenecek kongrede, 2007 yılında iki tur üzerinden yapılacak seçimler için gösterecekleri adayı seçecekler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler