HABER

Satılık genelev

Zonguldak'ın genelev kraliçesi, 'Şahinaz Anne' olarak tanınan Şahinaz Karakuş'un Ontemmuz Mahallesi'ndeki genelevinin yan komşusu borçları nedeniyle icralık oldu.

İcralık.com'da yer alana ilana göre, diğer genelevlerinin yanında bulunan binanın iyi bir mevkide olduğu vurgulanıyor.

Zonguldak 3'üncü İcra Müdürlüğü'nde açık artırma ile satışa çıkarılacak genelev sahibi K.D.'nin kumar nedeniyle tefecilere yaklaşık 150 bin lira borcu olduğu iddia edildi. 2007'ye 2408 dosya numarasıyla http://www.icralik.com/ adresinde yayınlanan ilanda, "Zonguldak ili, Merkez İlçe, Ontemmuz Mahallesi, 1 Nolu Acılık Sokak'ta 200 ada 5 parselde 629.21 metrekare arsa niteliğinde, taşınmaz ile üzerinde mevcut 3 katlı kargir yapı tarzında inşa edilmiş, genelev olarak kullanılmaktadır" denildi.

ŞEHİR MERKEZİNDE

İlana göre, Zonguldak Belediye binasına ve Zonguldak Tren İstasyonu'na yakın olan genelevin trafik yönünden ulaşımın kolaylıkla sağlandığı belirtiliyor. Binanın bulunduğu konum ve çevre özellikleri açısından iyi bir mevkide olduğu belirtilen genelevin, belediyenin tüm altyapı hizmetlerinden yararlandığı da belirtildi. İlanda genelevin özelliklerinden de bahsediliyor. İlanda, "Üst katı hol-banyo-wc 6 oda şeklinde 71 bin 98 metrekareden oluşuyor. Orta katı da hol-banyo-wc ve 5 odadan oluşuyor. 5340 metre karelik alt katta ise banyo-wc-2 oda ve giriş holü yer alıyor" denildi.

"İŞLER İYİ"

Genelevde 6 ayrı ev bulunduğunu söyleyen ve icralık olan K.D.'nin evinde 2 bayanın çalıştırıldığını ifade eden işletmeci bayan, "İşlerimiz iyi. Eskisine nazaran daha iyi. Normalde ev satılmaz, icralık olduğu için satışa çıkarmıştır. Kumar oynamış ondan tefecilere borcu varmış" dedi.

"TAŞINSIN AMA KAPANMASIN"

Bina çevresindeki bir işletmenin sahibi Suat Karakaş, genelevlerin başka bir alana taşınması için imza kampanyası topladıklarını belirtti. Genelevde çalışanların para kazanarak hayatını geçindirdiğini ifade eden Karakaş, "Burası ilk yapıldığında şehir merkezi dışarısındaymış. Ancak şehir geliştiği için burası da merkezi bir yer oldu. Benim burada tesisim var. Buradan aileler geçiyor. Bu yüzden bile kendi yolumuzu yapıp binaların gözükmemesi için panolar koyduk. Bir genelevin sahibi icralık olduğu için satışa çıkarılmış. Şehir merkezi olduğu için işleri zor. Onlar da hayatını öyle geçindiriyor. Başka yere taşınsın ama kapanmasını istemiyoruz" diye konuştu.

Genelevin ilk satışı 5 Mart 2010'da 11.00'dan 11.10'a kadar, eğer alıcısı çıkmazsa ikinci satışı da 15 Mart 2010'da 11.00'dan 11.10'a kadar açık artırmayla yapılacak. Peşin para ile yapılacak satışın açık artırmasına katılmak isteyenlerin değerin yüzde 20'si oranında teminat mektubu vermesi gerekiyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön