HABER

Satırlı saldırganlarda FLAŞ gelişme!

Satırlı saldırıyla ilgili olarak gözaltına alınan 4 kişi tutuklama istemiyle mahkemeye sevkedildi.

İSTANBUL (İHA) - Taksim’de dün Gezi Parkı eylemi sırasında göstericilere pala, bıçak ve sopalarla saldıran 4 kişi adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerin esnaf oldukları, müşterilerine rahatsızlık verilmesi üzerine olayların yaşandığını belirttikleri öğrenildi. Taksim Dayanışması’nın dün saat 19.00’da Gezi Parkı’na girmek için yaptığı çağrıyla Taksim’de toplanmaya başlayan eylemcilere polis müdahalede bulunmuştu. Müdahaleler sırasında Taksim Talimhane bölgesinde bir şahısın elindeki palayla eylemcilere saldırdığı görüntülenmiş, ardından palalı şahıs ve ellerinde döner bıçağı ve sopa ile yakalanan 3 arkadaşı emniyet güçleri tarafından gözaltına alınmıştı. Şüpheliler kendilerini gözaltına almaya çalışan bir çevik kuvvet müdürünün de elinden yaralanmasına sebep olmuştu.

Emniyetteki sorguları sona eren 4 şüpheli bugün adliyeye sevk edildi.“Polise mukavemet ve yaralama” suçlamalarıyla adliyeye sevk edilen şüphelilerin 4’ününde esnaf olduğu öğrenildi. Sorgularında ise eylemcilerin müşterilerine rahatsızlık verdiğini, bundan dolayı aralarında tartışma yaşandığını, sonrasında ise görüntülere geçen olayların ortaya çıktığını belirttikleri öğrenildi. Ayrıca Talimhane’de esnaf olan şüphelilerin Gezi Parkı eylemleri sırasında zarara uğradıklarını, borçlarını ödeyemez duruma geldiklerini ve bu sebeple sinirlerine hakim olamadıklarını da söyledikleri öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
meşru müdafa deyip serbest bırakmazlar umarım
Milletin burnuna kadar getirdiler bu rezilliği. Millet vallahi burnundan soluyor,bu adilikleri gördükçe. O palayla zararda vermemiş bile olsa, hiç hoş bir görüntü değil ama; insanları bu duruma zorlamanın aşufteliklerinide bir yandan belirtmek gerekir. Milletimiz öyle bir millet ki çok sabırlı vallahi. Bu millet topyekün sokaklara dökülmesin dileğimiz. Birilerinin oyunlarıyla ülkeye huzursuzluk pompalayanlar, gün gibi belliler iş alemiyle,partileriyle,terörist gruplarıyla,sokağa indirilen malum kesimde dahil rezilliğe bulaşan ve alet olan herkes apaçık ortada. .Millet bunu bir kenara yazdı.
Ben,dün taksime çıkıp dolaşayım dedim,bir tarafta eylemciler,diğer tarafta polisler.Gaz atıldı.Ara sokağa girerek bir bara sığındım.Orada 3-4 genç ve bir yaşlı adam vardı.Hepsi eylemci.Muhabbet ettik.Yaşlı olan eylemciye sordum.AKP li olmadığımı ama demokrasi ise Türkiyede 2 kişiden birinin AKP ye oy verdiğini söyledim.Başak bir alternatif parti olmadığı için oy verildiğini söyledi.Gençler,kötü niyetli olmayıp özgürlük istiyorlardı.Bu tür savunmasız insanlara satırlarla saldırmak şerefsizliktir.Yanlış adama denk gelirlerse delik deşik olurlar.
Geri Dön