Satış yapmasına izin verilmeyince kamyonetini ateşe verdi

İzmit’te, Ahmet Karaman meyve ve sebze satmasına izin verilmemesi üzerine kamyonetin kasasını benzin dökerek ateşe verdi. Polisler tarafından sakinleştirilen Ahmet Karaman, belediyeye tepki göstererek, “Size ekmek verdim, size oy verdim. Garibanım, ekmek teknem bu, ne istiyorsunuz benden?” diye bağırdı.

Olay, saat 16.00 sıralarında Yahya Kaptan Mahallesi’nde meydana geldi. Kamyonetine yüklediği meyve ve sebzeleri satarak geçimini sağlayan Ahmet Karaman’a, her yıl satış yaptığı noktada İzmit Belediyesi tarafından bu yıl izin verilmedi. Yol kenarına park ettiği kamyonetiyle satış yaptığı sırada, İzmit Belediyesi ekipleri Karaman’ın yanına gelerek kamyonetini kaldırmasını istedi. Bir süre zabıta ekipleriyle tartışan Karaman, meyve sebze dolu kamyonetin kasasını benzin dökerek ateşe verdi. Haber verilmesi üzerine polis ve itfaiye ekipleri geldi. İtfaiye ekipleri alevler kamyonete sıçramadan söndürdü.

Polis ekipleri tarafından güçlükle sakinleştirilen Ahmet Karaman, “Size ekmek verdim, size oy verdim. Garibanım, ekmek teknem bu, ne istiyorsunuz benden? Ben garibanım gariban. Ekmek parası kazanıyorum burada. Garibanın tezgahına mı kaldınız? İzmit'i mi gülümsetiyorsunuz siz, Allah sizi kahrı perişan eylesin, alın şimdi sizin olsun” diye bağırdı. Olayın ardından Ahmet Karaman, ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
Ne istiyonuz herkes ekmeğinin peşinde. Belediyenin adamı olsa seslerini çıkarmazlardı.
Yok öyle birşey o zaman herkes işportacı olsun adam vergi versin ruhsat parası versin pazar yet parası versin para kazanmaya çalışsın sen birşey ödeme olmaz adaletli değil. Zabıtalar doğru yapmış.
@erbir_ada_1976 hükümet zaten o adamın kullandığı kamyondan mtv vergisi sattığı karpuzdan ayrı vergi kullandığı mazottan ayrı vergi alıyor o adam imkanı olsa zaten dükkan açar orda satar tamam manavda kendince haklı ama bu seyyar satıcılar taş mı yiyecek.
Boş konuşma bu devirde insanlar evine ekmeği zor götürüyor gerekirse herkes iş portacı olur ailesi için rızkı için
yaratan kimseyi bu duruma düşürmesin ne zor şey dar kapilar çıkmaz sokaklar çaresizlik cebinde ki kalan üç kuruşla son kartını oynarsın hayata karşı oda seni rezil eder
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler