Satürn oğlak burcunda

Mynet Astroloji Danışmanı İremSu, 20 Aralık'ta gerçekleşecek Satürn-Oğlak burcu hareketinin, burçlar üzerindeki etkisini yorumladı...

Satürn oğlak burcunda

KOÇ

82906141_thumbnail

Sevgili Koçlar, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Kariyer hayatınız veya kariyere yönelik seçimlerinizi sorumluluk bilinciyle yapılandırmanızda etkili olacaktır. Karmik bir gezegen olan Satürn, yöneticisi Oğlak burcu geçişinde, hiç bir şey hafife alınmaz. O gelir, size sınırlarınızı bildirir, eğitir, öğretir, size kalıcı armağan sunar ve görevini tamamlar. Yaşı genç olanlar için bu süreç,  anne ve babanın, toplumun veya şartların kişiye olgunluk, sorumluluk derslerini aşılamasıdır. İsteyin veya istemeyin bunları 2,5 yıllık süreçte öğrenirsiniz ve yaşam boyu unutmazsınız. Bu zorlayıcı değildir. Belki şimdi sizi sıkıştırır ancak emin olunuz ki yıllar sonra,  annem şöyle derdi, babam böyle derdi doğruymuş dersiniz. Bilgece öğütlerdir bunlar. Günü zamanı gelir siz de kullanırsınız. Bu süreç iş hayatında karşımıza çıkan zorlukları aşabilmek için kendimizi yapılandırma, disiplinli çalışma ve sonrasında yükselmek demektir. Kolay mıdır? Hayır, ancak çıktığınız zirve kalıcıdır.

Amaca yönelik şekilde ilerlemek, sorumluluk almak, disiplinli çalışmak, koşullar çerçevesinde hareket etmek, yavaş fakat sağlam ilerlemek, bazen karamsarlık ancak çoğunlukla olgun yaklaşımlarda bulunmak dönemin insana kattığı değerler ve derslerdir. Sizler bu süreçte bazen başarısız olmaktan çekinecek, statüyü önemseyecek, temkinli davranacak, mesafeli olacak, fakat prestij sahibi olmanın gücünü, ayrıcalığını yaşayacaksınız. O işten ayrılıp, bu işe girip çıkmak yerine, sebat etmeyi, dayanmayı ve işi en iyi şekilde öğrenmeyi, rakiplerinizi geçmek için eksiklerinizi tamamlamayı kabul edecek kıvama geleceksiniz. Bir koç için zorlayıcı yanları olsa da, emek ve alın terinizin kıymetini bilecek, kazandığınız unvan, ulaştığınız zirve ve elde ettiğiniz saygının bizzat yaratıcısı olduğunuz için, kendinizle gurur duyacaksınız.

BOĞA

82905943_thumbnail

Sevgili Boğalar, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Amaç-hedef-disiplin-sabır-sorumluluk çerçevesinde ilerleyeceğiniz bu süreçte, eğitim hayatınızı, işinizi, hayata bakış açınızı sağlam bir şekilde yapılandırmanın ve tercihlerinizi yapmanın önemini kavrayacaksınız. Eğitimi, bilgilenmeyi, araştırmayı, olgunluğu, bilgeliği, öğrenmeyi ve öğretmeyi önemseyeceksiniz. Hayatı nasıl görmeniz, ele almanız, yaşamanız gerektiğini anlayacaksınız. Bu süreçte, yolculuklar genel olarak işiniz, eğitiminiz veya sorumluluklar nedeniyledir. Ancak bir o kadar gerekli ve eğiticidir. Ciddiyet iletişimin özünde yer alır. Hiç kimseyle alelade, boş ve gereksiz sohbetlere girişilmez. Bir anlamı, bir amacı bir hedefi vardır. Kişi bu dönemde, felsefi ve derin düşünür, ağırbaşlı ve ciddidir. Şansını kendi yaratmayı öğrenir. Fırsatlar karşısına çıktığında uzun vadeli ve güvenilir olanı tercih eder. Hiçbir şeyi hafife almaz. Çünkü bilir ki, başka türlüsü kalıcı olmayacaktır. Yabancılara güvenilmez. Her şeyin köklü ve sınanmış olanı tercih edilir. Akademik kariyere önem verilir.

Yüksek pozisyona çıkılabilecek, yöneticilik yapılacak, ileride statü sahibi olunacak meslekler önemsenir. Bazıları, bir üniversitede doktora yapar,  kimi tez hazırlar, bir kısmı başka şehre yerleşir hayatını kurar, birçoğu yaşı icabı emekli olur, yaşlılık yıllarının keyfini çıkarır. Burada önemli olan başkalarının gözündeki saygınlığınızdır. Hatta bazen ileri yaşına rağmen yüksek eğitime başlayan- evlenip, çocuklarını büyüttükten sonra eski işine dönen- başka bir şehre yerleşip sakin bir yaşamı tercih eden kişilerden biri de olabilirsiniz. Tanınmak veya bir özelliğinizle saygınlık kazanmak sürecin etkileri arasındadır. Sizden yaşça küçük, tecrübesiz insanlara bilgece öğütler vermek, rehberlik etmek, hoşgörülü davranmak, aklı başında kararlar vermek de yine bu dönemin yansımaları olarak sayılabilir.

İKİZLER

82906011_thumbnail

Sevgili İkizler, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreçte sevgiliniz, eşiniz veya iş ortaklarınızla ilgili finansal konularda ayaklarınızı sağlam olarak yere basmanız gerektiğini biliniz. Hakikaten güvenilir ve doğru bir ortakla çalışmalısınız. Birbirinize karşı sorumluluğunuz olduğunu bilerek, dürüst davranmalısınız. Eşinizin mali durumu, miras, hukuki işlerinde destek vermeniz gerekebilir. Onun da size karşı aynı dürüstlükle davranması şarttır. Bu her iki tarafın da önemsemesi gereken bir kriterdir. Oyunlar, yalanlar, dolambaçlı işlerden uzak duralım. Zaten bu süreçte, mali konularda temkinli olmak, hesaplarınızı kontrol etmek, vergilerinizi, borçlarınızı zamanında ödemek son derece önemlidir. Yüksek faizli krediler zorlanmanıza neden olabilir. Onun için, birileriyle finansal bir bağlantımız olacaksa,  artı ve eksileriyle uzun vadeli düşünmek esastır. Ödenir mi, zorlanır mıyız, bu borcu almak veya vermek bize sıkıntı yaratır mı diyerek muhasebede bulunmalıyız. Sağlığımızla ilgili konuları da önemseyelim. Rahatsız olduğumuz durumlar varsa mutlaka gösterelim. Eşimizin, kendimizin veya iş ortağımızın hukuki işlerini çok iyi takip etmemiz, kanunlara uygun şekilde hareket etmemiz gerekiyor. Bir adım atarken, bir karar verirken itibarımızı düşünmeliyiz. Biriyle tanıştığımızda, özel bir ilişkiye girdiğimizde onun iş hayatı ve finansal durumunu öğrenmeliyiz. Borcu var mı, güvenilir biri mi diye araştırmalıyız.

Eğer önceden vergi veya hukuki anlamda yanlış bir karar veya yol izlemişsek bu süreçte bu konular karşımıza çıkabilir. Bu eşimiz veya daha önceki ortağımızla ilgili de olabilir. Satürn yapılandırma gezegenidir. Bu açıdan bakarsak, borçlarımızı yapılandırabilir, uzun vadede geri ödeyebiliriz. Kimseye çok güvenmeyelim. Atımızı sağlam kazığa bağlayalım. Eğer bugüne dek, kanunlara uymuş, haksız bir kazanç elde etmemiş isek, bu süreçte lütuflarla karşılaşırız. Borçlarımızı kapatacak, bizi rahatlatacak kişi veya fırsatlar karşımıza çıkabilir. Unutmayalım ki, Satürn ders verici olduğu gibi, ödüllendiricidir de. O nedenle biz doğru, dürüst davranalım. Önemli bir başka konu, başkalarının bizim üstümüze yük oluşturabilecek karar ve sorumluluklara karşı dikkatli olmamız gerektiğidir. Boşanma davaları, iş ortaklığının feshedilmesi, miras paylaşımı, nafaka gibi hukuki konulardaki haklarınızın yasal takibini iyi yapınız.

YENGEÇ

82905823_thumbnail

Sevgili Yengeçler, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreç, evlilik-boşanma-ortaklık-rakiplerimizle ilgili konularda etkili olup, bununla ilgili meselelerin ciddi biçimde ele alınması gerektiğini işaret eder. Mevcut evliliğimiz sağlam temeller üzerine inşa edilmiş, karşılıklı dürüstlük ilkesi çerçevesinde bugüne dek gelmişse, bu dönem evliliği daha da sağlamlaştırır. Ayrılmaz bir bütün olarak her türlü zorluğu ve krizi aşabilirsiniz. Tam tersine zaman zaman kavgalar, tartışmalar, sadakatsizlik, her konuda güvensizlik gibi olumsuz bir ilişki sürdürülmüşse, bu süreç boşanmayla neticelenebilir. Bekar Yengeçler bu dönemde kendilerinden yaşça büyük veya olgun ruh yapısında biriyle karşılaşabilirler. Bu ilişki en başında güven ilkesi, dürüstlük gibi olumlu niteliklerle kurulursa, çok sağlam bir evlilik yapılabilir. Bu kişi hali vakti yerinde ve iş hayatı düzgün bir insan olabilir. Satürn-Oğlak burcunda son 7-14-21-28 yıl önce verilen kararların test devresidir. Sağlamlık, dürüstlük, güvenilirlik sınavından geçmek vaktidir. Yanlışlar varsa bunlar olgunlaşma derslerimizdir. Bu dersi atlamak mümkün değildir. Kabul ederiz, yüzleşiriz ve ilişki hayatımızı kalıcı şekilde düzenleriz.

Satürn-Oğlak geçişinde, öyle kolayca bir ilişkiye başlamayız. Seçici davranırız. Duygusal düşünmeyiz. Kırılmaktan, yanılmaktan, gelir geçer bir ilişkide zaman kaybetmekten çekiniriz. O nedenle herkese prim vermeyiz. Evlilikler de aynı şekildedir. Eşimiz veya kendimiz, sorumsuz davranamayız. Böyle davranmayan taraf, diğeri tarafından baskı görebilir. Düzgün hareket etmesi gerektiği söylenir. İş ortaklığı da aynı şekilde, tarafların birbirine karşı açık, kanuni ve sözleşmeye uygun şekilde hareket etmesi esasına dayanır. Böyle olmayan bir ortaklık sorun çıkartacağı için, en başında önlem alınmalıdır. Bu süreçte sizin de eş veya iş ortaklığında mutlaka adil, dürüst, sadık ve sorumluluk çerçevesinde hareket etmeniz kesinlikle önemlidir. Birbirinizin kişilik haklarına saygılı olunmalıdır. Biri diğerine sert davranarak, onu zorlayarak, baskı altına alarak hareket etmemelidir. Buna izin verilmemelidir.

ASLAN

82906089_thumbnail

Sevgili Aslanlar, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreçte, çalışma hayatımız, sağlığımız, günlük yaşamımızla ilgili konularda sorumluluk çerçevesinde hareket ederek sağlam bir yapılandırmada bulunacağız. İşimize hayatımıza kendimize önem vereceğiz. Ne fazla yük alarak kendimizi hasta edeceğiz ne de sorumsuz davranarak zor duruma düşeceğiz. Bu dönemde güvenilirlik ilkesi, dürüstlük gayet önemlidir. Ciddiyetle işlerimizi organize etmeliyiz. Evimiz, iş yerimiz, iş ortamımızdaki ilişkilerimizi hafife alamayız. Belli mesafe koyarak, düzenli ve bilinçli şekilde hareket etmeliyiz. Mecburiyetler bazen yorucu olabilir. Şunu yap, şuraya git, şunu öde, bununla ilgilen gibi. Ancak bunlar iyi bir şekilde düzenlendiğinde sorun çıkmaz. Eğer biz düzensiz çalışıyorsak, bu dönemde Satürn bizi hizaya getirir. Biz sağlığımıza özen göstermiyorsak, Satürn bizi uyarır ve dikkat etmemizi sağlar. Bu uyarılar size güç gelmesin. Bilakis size sağlayacağı ödülleri büyük olur. Çalışma hayatında yükselirsiniz, sağlıklı bir bedeniniz olur, günlük yaşamdaki zorluklarla baş edebilecek güce kavuşursunuz.

Bu dönem, yetenekleri geliştirme, işe dönüştürme, bundan kazanç elde etme yönünde olumludur. Günlük yaşamda işimizi severek, benimseyerek, bundan keyif duyarak yapmamız önemlidir. İtina göstermeden, emek sarf etmeden, ter dökmeden bir yere varamayız. Onun içindir ki, bu dönemde sabırlı, düzenli, dürüst çalışmalıyız. Kurallara, şartlara göre kendimizi ayarlamalıyız. Kendimize güvenmeliyiz. Sanki başarısız, yetersiz biriymişiz gibi düşünmemeli, eğer eksiklerimiz, tecrübemiz yoksa bunların bilincinde olup, kendimizi geliştirmeliyiz. Sigortasız, zor koşullar altında, güvencesiz çalışmayalım. İşverenin hakkımızı yemesine izin vermeyelim. Bizi bu şekilde çalıştırmaları halinde şikayetimizi gerekli yerlere iletelim. Tabii ki biz de sorumluluklarımızı bilelim. Eğer biz yöneticiysek, çalışanlarımıza iyi davranalım. Sağlık kontrollerimizi ihmal etmeyelim. Beslenmemize dikkat edelim. Zorlayıcı diyetlerden kaçınalım. Sürekli işi merkez alıp, kendimizi lütfen ihmal etmeyelim.

BAŞAK

82905773_thumbnail

Sevgili Başaklar, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreçte, aşk hayatımız, çocuklar, yeteneklerimiz, eğlence ve keyif konularında ciddiyet ve sorumluluk merkez alınacak. Doğal olarak, belli bir ağırlık söz konusu olabilir. Öyle kolay kolay gelir geçer bir aşk yaşamayız. Flört etmek yerine, uzun vadeli bir ilişkiyi tercih ederiz. Durum böyle olunca sanki hayatın kısa süreli heyecanları devre dışı kalıyor gibidir. Oysaki sağlam ve temeli güçlü bir ilişki sizi uzun vadede daha fazla tatmin edebilir. Bir de bu açıdan bakmakta yarar var. Gelir geçer aşklar yerine, evliliğe dönüşebilecek bir ilişki belki de uzun zamandır aradığınız bir şeydir. Ancak şunu da belirteyim. Aşkta bazen bu mesafelilik, aşırı ciddiyet veya disiplinli olmak hatta katı bir tutum izlemek karşı cins üzerinde itici bulunmaya neden olabilir. Her şeyin kararınca olmasında yarar var. Bu süreçte Başaklar aşkta sadık ve güvenilirlik ilkelerini önemsemeyi, duygularını dürüstçe ifade etmeyi, sanki çok mutlularmış, eğleniyorlarmış, her şey yolundaymış gibi davranmayı bırakıp kendilerine karşı samimi olmayı bilmeliler.

Bu samimiyet sizi sevilen ve saygı duyulan bir kişi yapar. Hislerinizi en doğru biçimde yansıtınız. Seviyorsanız seviyorum, sevmediğinizde açıkça dile getiriniz. Rol yapmayınız. Belki bir nedenle, mutlu olmadığınız bir ilişkiyi yıllardır sürdürüyor olabilirsiniz. Ancak Satürn-Oğlak geçişinde buna devam etmeniz halinde hem zorlanırsınız hem de hayattan zevk almazsınız. Bunlara gerek yok. Çocuklarınızı yeteneklerine göre yönlendiriniz. Onları zorlamayınız. Baskı uygulamayınız. Bir ebeveyn olarak sorumlulukları aksatmayınız. Zaten bu dönemde bu yönde gelişmeler yaşanabilir. Siz bu konuya ciddi şekilde bakmak durumundasınız. Onların dürüst bireyler olarak yetişmelerini sağlayınız. Çocuk sahibi olma konusunda iyi düşününüz. Bunun hayati bir karar olduğunu biliniz. Her yönüyle ele alarak düşününüz. Yetenekleriniz varsa, bunları bir iş alanında değerlendirmek, çalışmak, çaba sarf etmek size kalıcı kazanç sağlayabilir. Bu yetenekleri heba etmeyelim. Planlı ve programlı şekilde çalışırsak, başarılı ürünler ve işler ortaya koyabiliriz.

TERAZİ

82905721_thumbnail

Sevgili Teraziler, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Bu süreçte, aile yaşamı, ev, güvence, geçmiş, anne-babalık olguları, yerleşim yerinizle ilgili meseleler sorumluluk çerçevesinde ciddiyetle ele alınır. Kişinin yaşı genç ise, anne ve babası ona disiplinli olması için uyarıda bulunur. Kişi ister istemez, bu baskı karşısında ya bunalır veya uyarıyı yerinde bularak kendine çeki düzen verir. Biz anne ve babaysak, evladımızın yetişmesi, geleceğini kurması için daha fazla dikkat ederiz. Bazen de sorumsuz bir insansak bu dönemde, çocuğumuz aracılığıyla meseleleri ciddi şekilde ele almak zorunda kalırız. Teraziler bu dönemde, ev sahibi olmak, güvence anlamında sağlam adımlar atmak için istekli olurlar. Sözgelimi kiracıysak, ev sahibimizle yaşadığımız sorunlar nedeniyle, bir ev alayım da kiradan kurtulayım diyebiliriz. Evimizi yenileyebiliriz. Bir inşaat şirketiyle anlaşabiliriz. Bir eve temelden girerek kira öder gibi ev sahibi olabiliriz. Annemizle babamızla ilgilenmek,  bir evlat olarak elimizden geleni yapmak durumundayız. Ailevi ilişkilerimizde bireyler olarak birbirimize dürüst, açık ve samimi şekilde duygularımızı ifade etmeliyiz. Dürüst olmayan yaklaşımlardan kaçınmalıyız. Evlenebiliriz. Bir yuva kurabiliriz. Bu bizim hayatımızda önemli bir dönüm noktası olabilir. Tabii ki iyi düşünmek gerekiyor. Sırf evleneyim, bir yuvam olsun diye, karar vermeyelim.

Unutmayalım ki, bu devrede verilen kararlar, 7 yıl sonra test edilecek. Onun için her şeyi dikkatlice ve sağlam olacak şekilde ele almamız gerekiyor. Sorunlu bir evliliğimiz varsa ve her iki taraf da anlaşmazlık yaşıyorsa, bu dönemde yuvamızdaki huzur bulmak zor olur. Problemleri birlikte ele almak ve yeniden bu ilişkiyi yapılandırmak gerekir. Yoksa temeli sağlam olmayan hiçbir şey bu dönemde sağlıklı yürümez. Miras veya farklı bir yolla, Teraziler bu süreçte geleceklerini teminat altına almayı önemseyecekler. Aileden kalma bir malın, mülkün paylaşımı için mücadele verebilirsiniz. Evinizde vakit geçirmek, fazla kimseyle samimiyet kurmamak, evden çalışmak gibi durumlar bu dönemde etkili olabilir. Emekliye ayrıldıysanız, işinizde sorunlar varsa evde neler yapabilirim diye düşünebilirsiniz. Ev-iş arasındaki denge Satürn geçişinde etkilidir. Bunların da sağlam ve uzun vadeli olacak şekilde düzenlenmesi gerekecektir.

AKREP

82905907_thumbnail

Sevgili Akrepler, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Yakınlarımızla olan ilişkimizi, oturduğumuz çevremizle ilgili meseleleri, ticaret, iletişim, eğitim hayatımızla ilgili konuları sorumluluk ve güvenilirlik ilkesi çerçevesinde ele alarak yapılandıracağız. Bu dönemde bir yerden başka bir yere yerleşmek veya çevremizdeki insanlarla kolayca kontak kurmak, anlaşmak pek kolay olmayabilir. Bu yöndeki problemleri aşabilmek için önce bu sorunları kabul etmek, reddetmemek gerekiyor. Neden anlaşamıyoruz sorusuna cevap bulmak için dürüst olmak gerekiyor. Biz mi buna sebebiz veya başkaları mı? Nasıl kontak kurabiliriz. Fazla mı mesafeliyiz yoksa gereğinden çok mu samimiyiz? Eğer soğuk ve mesafeli biriysek, daha sıcak ve insanları dinlemeye yönelik hareket ederek, fazla meraklı, sıkı fıkı biriysek bunun dozunu ayarlayarak düzgün, sağlıklı, verimli, güçlü bir iletişimi herkesle kurabiliriz.

Aynı şekilde diğerlerinin de bizimle olan iletişiminde sınırı aşmamaları, canımızı sıkmamaları için belli kuralları hatırlatarak, saygılı olunması gerektiğini belli ederek probleme çare bulabiliriz. Kardeşlerimizin sorumluluğu nasıl önemliyse, onların da aynı şekilde davranmaları gerekir. Sürekli yanlarında olmamızı istemeleri, bizi buna zorlamaları, çalışmadan, çaba sarf etmeden kendilerini düşünmeleri nasıl yanlışsa,  bizim de aynı şekilde onlara yük olmamız yanlıştır. Eğer son yıllarda küslük veya aramıza mesafe girdiyse, bu dönemde tekrar bir araya gelerek ilişkimizi güçlendirebiliriz. Akrepler bu süreçte eğitimden iş hayatına kadar önemli konularda bilgilenmeyi, eksiklerini tamamlamayı, öğrenmeyi mutlaka önemsemeliler. Eğitimdeki zorlukları düzenli, planlı, disiplinli çalışarak, ödevlerimizi zamanında yaparak, sorumlu davranarak aşabiliriz. Öğretmenlik, ders vermek, ders almak, güçlü kişilerden, çevremizden destek görmek işimizde, eğitim hayatında başarılı olmak bu süreçte mümkündür. Yeter ki, biliyorum değil, öğrenmeye çalışıyorum diyerek mütevazı olalım. Ödülümüzü hayat bize sunacaktır.

YAY

82905857_thumbnail

Sevgili Yaylar, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Kazanç sağlayıcı işleri, yatırım, güvencemizle alakalı konuları ciddiyetle ele alacağımız bir dönemdeyiz. Dikkatli, hesaplı şekilde ve bütçemizi iyi organize ederek geleceğimizi garanti altına alabiliriz. Bu süreçte para kazanmak pek kolay değildir. Çabalarız, emek sarf ederiz, alın teri dökeriz. Eğer biz, fazla para harcayan, hesabımızı bilmeyen bir kişiysek,  Satürn bu dönemde bizi eğitir, yola getirir, tutumlu olmayı öğretir. Kimi zaman, biz de Satürn derslerinden bunalıp daha da fazla para harcamaya veya sıkıntılarımızı dışa karşı belli etmemeye çalışarak varlıklı göstermeye çalışırız. Fakat bu dürüst bir yaklaşım olmadığı için, bedelini yalnızlıkla ağır öderiz. Onun için, önce kendinize dürüst olmalısınız. Gelir-gider muhasebenizi düzgün yapmalısınız.

Bu dönem kimi Yaylarda aşırı tutumluluğa yol açabilir. Öncelikli ihtiyaçlarınıza bile para ayırmaktan kaçınırsınız. Tabii ki bu, var yemez haline benzer ki yanlış bir tutumdur. Kısaca ne bonkör ne cimri davranmalısınız. Şükür duygusu önemlidir. Kazandığınız her kuruşun kıymetini bilin. Ancak paranız var diye kendinizi yükseklerde görmeyin, paranız yoksa aciz biriymişsiniz gibi düşünmeyin. Sonuçta madde bir şekilde kazanılır ama insan kendini kaybederse tekrar kazanması kolay değildir. Bu süreç çalışmak, para kazanmak konusunda tembel davranan, başkalarına bağımlı yaşayanlar için ders vericidir. Hayat bir şekilde sorumluluk almanız, ekmeğinizi kazanmanız için sizi zorlar. Yardım edenler uzaklaşır, elinize geçen azalır. Bu durumda kendinizi şöyle bir toparlama mecburiyeti oluşur. Potansiyel olarak sizde var olan ancak hiç kullanmadığınız bir yeteneğinizi fark edersiniz. Tüm gücünüzle çalışırsınız ve para kazanırsınız. Satürn dersleriyle ödülleriyle muazzam bir gezegendir. Önemli olan sizin aldığınız ders ve edindiğiniz tecrübenin unutulmayacak oluşudur.

OĞLAK

82905683_thumbnail

Sevgili Oğlaklar, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn burcunuzda ilerleyecek. 29 yıl boyunca diğer Zodyak burçlarını dolaşarak şimdi sizi selamlayacak yöneticiniz Satürnün önemini, yaşı icabı ikinci kez yaşayan Oğlaklar çok iyi bilirler. Bu dönemde sorumluluk, ciddiyet, hayatı yapılandırma, olgunlaşma, sağlamlaştırma, güvence olguları gayet önemlidir. Yaşı genç olanlar için bu geçiş kimlik bunalımı gibi görülse de, emin olunuz ki, bu dönemde edindiğiniz tecrübeler size bir ömür boyu eşlik eder. Hayat üniversitesinden mezun oldum deriz ya, aynen öyle. Evleniriz, çocuğumuz olur, iş hayatına atılırız, dış dünyada kendimizi ispat ederiz. Yaşımız ve yaşam biçimimize göre kendimizi kanıtlamak, kabul ettirmek ve birey olarak duruşumuzu belirlemek bu dönemin etkileri arasında yer alır. Kimi çoktan evlenmiş, çocuğu olmuş, yaşı ilerlemiştir. Onlar kendilerinden emin şekilde telaşa kapılmadan tecrübeleriyle gençlere örnek olurlar. Sorumluluklarını bilirler ve bir yanlışın kaç doğruyu götüreceğinin farkındadırlar.

Bugüne dek ektikleri güzelliklerin olumlu sonuçlarıyla karşılaşarak ödüllerini alırlar. Ancak henüz genç olanlar disiplinli çalışmayı, sorumluluk almayı, eğitimi veya iş sahibi olmayı başarmakta zorlanabilirler. Fakat hayat bir şekilde bunu öğretecektir. Kişiler, durumlar veya nedenlerle karşılaştırarak sizi büyütecek, geliştirecektir. Siz de diğerleri gibi güçleneceksiniz. Yüzünüze yansıyan ve gözlerinizin kenarında birkaç çizgi oluşturan tecrübeler hep bu zamanda kazanılır. Kazanılır diyorum çünkü bunlar doğru ve temeli güçlü bir yapılandırmanın harcıdır. Ayaklarınızın sağlam yere basması için mücadele verirsiniz. Sorumluluk alır, kendinizi yetiştirirsiniz. Öğrenir, öğretir, hem başkalarına hem kendinize faydalı olursunuz. Belki biraz ıssız,  bazen karamsar, oldukça yorgun düşeceksiniz. Ancak ödülünüz, yükselen güven duygunuz, başarılı işleriniz, saygınlığınız ve kendinizle gurur duymanız olacaktır.

KOVA

82906055_thumbnail

Sevgili Kovalar, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Bu dönem sizler için ruhsal ve fiziksel anlamda kendinizi yeniden yapılandırma, güven duygunuzu, hayatınızı, iç dünyanızı gözden geçirerek hangi temeller üzerinde yaşamınızı inşa ettiğinizi veya etmeniz gerektiğini, nelerin size dayatıldığını veya nelere dayandığınızı anlama dersidir. Buna ders diyorum ancak güven duygusu yüksek bireyler için bu süreç, önemli projeler hazırlamanın, bilginiz, bilge duruşunuzla destek olmanın haklı gururu olabilir. Kişi, kendini birilerine veya bir şeylere karşı aşırı sorumlu hisseder. Görevi, mesleği, misyonu veya içten gelen bir dürtüyle yardımcı olmaya çalışır. Ancak aşırıya kaçtığınızda zor duruma düşen kişi siz olursunuz. Eğer bir şeyler üzerinizde yük oluşturmuşsa ve siz nefes alamayacak hale gelmişseniz, fazla yükünüzü boşaltmanız hafiflemeniz gerekir.  Yoksa kendi kendinizi kısıtlarsınız.

Bütün bu yaptıklarınızın karşılığını alamadığınızda, başarısız olduğunuzu düşünür, kendinizi dışarıdan soyutlamaya başlarsınız. Bütün bunlar psikolojinizi bozar. Onun için, ne fazla yüklenin ne de gamsız, sorumsuz bir insan gibi davranın. Umursamazlık, hiçbir sorumluluk yüklenmemek, dış dünyadan uzaklaşıp kendi iç aleminize dalmak, kendinizi soyutlamak ve bunda aşırıya kaçmak da bu dönemin olumsuz etkisidir. Tabii ki işinizi, görevinizi, sorumluluklarınızı ihmal etmemelisiniz. Bir ideale, bir misyona, bir hedefe kendinizi adayabilir,  içinizden geliyorsa yardımcı olabilir, inandığınız yolun gereklerine uygun çalışabilirsiniz. Bunu birileri takdir eder veya etmez. Siz kendinizle barışık mısınız, bu yolda ilerlerken huzurlu musunuz bu önemli. Dinlenmeyi, kendinize zaman ayırmayı, yaptıklarınızdan mutluluk duymayı biliniz. Hayatın doğal ritim ve akışına güvenin. Onun size sunacağı güzelliklere güvenin.

BALIK

82905637_thumbnail

Sevgili Balıklar, 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020 tarihleri arasında Satürn-Oğlak burcunda seyrini sürdürecek. Bu dönem kendinize hedef, yol, amaç, plan belirleme ve bunların sorumluluğunu üstlenme zamanıdır. Dış dünyadan kendimizi soyutlayamayız. Bir şekilde onun içinde yer alırız. Dostluklar kurarız, gruplara gireriz, ekip çalışmaları yaparız, işimizi, kendimizi tanıtırız. İnsanlara yardımcı oluruz, alanında deneyimli ve başarılı kişilerle bağlantı kurarak hem gelişiriz hem de birlikte bir şeyler başarmanın tadını çıkarırız. Bu doğru bir yoldur. Ancak bireysel hırs, baskı, kendinizi merkeze oturtma çabasıyla hareket ederseniz, karşınıza sizin gibi insanlar çıkar ve test edilirsiniz. Satürn sınavdır. Ne ekerseniz onu biçmenizdir. Mütevazı yaklaşımlar, destekleyici çalışmalar, gönülden katılımlar, imece ile hareket edenler için bu süreç başarıdır, takdirdir. Tam tersi hareket edenler için kimseden destek görmemek, ıssızlaşmak, sevilmemektir. Hatta kendinizi bile sevmemektir. Anlamsız işler ve uğraşılar içinde kaybolursunuz. Bunun yerine, biraz önce belirttiğim şekilde dönemi değerlendirmek hakikaten en doğrusudur. Satürn, sorumluluktur. Dönem içinde bir projenin sorumluluğunu üstünüze alabilirsiniz.

Tüm gücünüzle çalışırsınız. Başkalarına eğitmenlik verebilir, onlara rehberlik edebilirsiniz. Bu yol belki yavaş ve zorlu olabilir. Ancak sabırla ilerlemeniz halinde, insanlara ışık olmanın huzurunu, tatminini yaşarsınız. Ki bunun hazzı ne büyük zenginliktir. Sosyal yaşam bu dönemde öyle çok eğlenceye, heyecana, fazla hareketliliğe dönük değildir. Genelde işe ve hedefe dönük,  önceden planlanmış, saat ve günü ayarlanmış görüşmeler şeklindedir. Yaşça büyük kişilerle bir araya gelinir, eskilerden konuşulur, tecrübelerden yararlanılır. Biz de bu dönemde yaşça küçük kişilere ablalık, ağabeylik yaparız. Bu süreç size hakikaten olgunluk katar. Önceden çok hızlı yaşayan biri olsanız bile, Satürn-Oğlak geçişinde insanlar sizdeki durgunluğu, ağırbaşlılığı görürler. Bu olumsuz değil, bilakis bilgece bir duruştur. Size apayrı bir çekicilik kazandırır. Satürn böyle bir güçtür işte. İnsana kattığı tevazu ve erdemlilik,  ne de güzeldir.

SATÜRN OĞLAK BURCUNDA... 20 Aralık 2017-17 Aralık 2020

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler